Bytomski policjant pomógł pobitemu mężczyźnie. Udzielił pomocy i złapał agresorów, którzy go napadli

Młodszy aspirant Marcin Ślósarek z bytomskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. Mundurowy w czasie wolnym udzielił pomocy pobitemu mężczyźni i złapał agresorów, którzy go napadli w Radzionkowie.

ARC
Policja

Bytomski policjant udzielił pomocy pobitemu mężczyźnie

W czasie wolnym bytomski policjant biegał w rejonie Radzionkowa. Na wysokości centrum handlowego minął się z dwiema osobami, które biegły w przeciwnym kierunku. Po chwili mł. asp. Marcin Ślósarek zauważył, że na ścieżce leży mężczyzna, do którego w międzyczasie podjechał rowerzysta.

Okazało się, że został on pobity przez osoby, które przed chwilą mijały policjanta. Policjant, upewniając się, że pokrzywdzony jest przytomny i wezwane zostało już pogotowie, ruszył w pościg za sprawcami, pozostawiając pobitego pod opieką rowerzysty.

Mundurowy dogonił i zatrzymał uciekającą parę, a o zdarzeniu poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Radzionkowie. Udzielił też pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie - sprawdził, czy nie posiada on poważnych obrażeń i monitorował jego stan do czasu przyjazdu pogotowia. Po przyjeździe patrolu z komisariatu, aspirant przekazał zatrzymaną parę - 37-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Pomoc po służbie

Może Cię zainteresować:

Bytomski policjant pomógł starszemu mężczyźnie poza służbą. Senior nie pamiętał gdzie mieszka

Autor: Redakcja Bytomski

11/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon