Bytomskie muzeum przechodzi remont. Trwa termomodernizacja Muzeum Górnośląskiego

Działające w Bytomiu Muzeum Górnośląskie prowadzi warte kilka milionów złotych prace remontowe. Dzięki nim modernistyczny gmach przy placu Sobieskiego stanie się bardziej energooszczędny i bezpieczny.

Termomodernizacja muzeum gornoslaskiego

Muzeum Górnośląskie to prawdziwy skarb Bytomia i całego regionu. Dysponuje ogromnymi zbiorami, które przyćmiewają inne instytucje tego typu w regionie, natomiast wystawy odbywają się w dwóch zabytkowych gmachach, będących znakomitymi przykładami architektury swoich czasów. Jeden z nich właśnie przechodzi bardzo ważny remont.

Kosztem ponad 4 milionów złotych ma zostać wykonane docieplenie stropodachu i izolacja ścian fundamentowych wraz z likwidacją zsypów węglowych, montaż instalacji do wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w części pomieszczeń poddasza budynku biurowo-magazynowego, montaż instalacji oddymiania w budynku ekspozycyjnym, a także wymienione poszycie dachu.

Środki na remont gmachu przy placu Sobieskiego pochodzą z budżetu województwa śląskiego oraz z pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,5 mln zł.

W związku z realizowanymi pracami zwiedzający muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Wystawa „Przyroda Górnego Śląska” będzie nieczynna aż do zakończenia robót budowlanych, natomiast dostęp do pozostałych ekspozycji jest możliwy wyłącznie poprzez windę, gdyż klatka schodowa stała się drogą ewakuacyjną. Z kolei toalety są dostępne w Centrum Edukacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon