Charytatywny Bieg Świętych Mikołajów 2 grudnia w Bytomiu. To zwieńczenie obchodów 40-lecia Wspólnoty Burego Misia i 10-lecia stowarzyszenia MYbytomianie

W sobotę 2 grudnia 2023 r., już po raz 11. odbędzie się w Bytomiu charytatywny Bieg Świętych Mikołajów, organizowany przez stowarzyszenie MYbytomianie. Jego uczestnicy pobiegną dla Wspólnoty Burego Misia. Bieg dzieci startuje o godz. 10, a dorosłych i marsz nordic walking - o godz. 11.

- Kiedy 10 lat temu założyliśmy stowarzyszenie MYbytomianie, naszym celem była praca na rzecz miasta i jego mieszkańców. Chcieliśmy, aby jak najwięcej realizowanych przez nas projektów aktywizowała bytomian, „wymuszała” udział w podejmowanych działaniach. Pierwszym wydarzeniem przez nas zorganizowanym był Bieg Świętych Mikołajów. – czytamy na stronie wydarzenia.

Tegoroczny bieg ma być zwieńczeniem obchodów 40-lecia Wspólnoty Burego Misia i 10-lecia stowarzyszenia MYbytomianie. Dochody z zapisów będą przeznaczone w całości fundacji wspierającej osoby z niepełno sprawnościami i ich rodziny.

- Każdy Bieg dedykujemy osobie lub grupie osób potrzebujących pomocy, związanych z Bytomiem i regionem. Wsparliśmy Oliwkę Krupowies, Fundację Dom Nadziei oraz od czterech lat Fundację Wspólnota Burych Misiów. - informuje stowarzyszenie.

Trasa biegu głównego i marszu nordic walking będzie prowadzić ulicami w centrum Bytomia, na dystansie 4,5 km. Biegi dla dzieci, w 3 kategoriach wiekowych, będą odbywać się wzdłuż bytomskiego Rynku, na dystansach 100, 200 i 400m.

Kto chce wziąć udział w biegu, musi się zapisać – może tego dokonać drogą elektroniczną przez platformę elektronicznezapisy.pl do 28 listopada. Później będą jeszcze możliwe zapisy stacjonarne, 1 grudnia między 16.00-19.00 oraz 2 grudnia od 9.00 do 10.45, w biurze zawodów w CH Agora Bytom. Całkowita liczba uczestników jest jednak ograniczona do 300 osób.

Udział w biegach dla dzieci jest bezpłatny, natomiast dla osób dorosłych koszt uczestnictwa to 30 zł. Cała uzyskana kwota będzie przeznaczona na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

Oczywiście obowiązkowo podczas biegu należy zaprezentować się w mikołajowym przebraniu. Na każdego kto ukończy bieg będą czekały pamiątkowe zawieszki, a na zwycięzców trzech pierwszych miejsc statuetki. Dla najmłodszych zwycięzców przygotowane będą słodkie upominki.

Należy pamiętać, że udział osób niepełnoletnich w biegu wymaga pisemnej zgody i oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego. Regulamin biegu i szczegółowe informacje dostępne są na stronie zapisów internetowych.

Bytomski Jarmark Świąteczny

Może Cię zainteresować:

Rusza Bytomski Jarmark Świąteczny. Będą kolędy, fire show i pokazy rzeźbienia w lodzie

Autor: Redakcja

01/12/2023

Wizualizacja zagospodarowania terenów po KWK Rozbark

Może Cię zainteresować:

KWK Rozbark zmieni się w kopalnię odnawialnej energii

Autor: Redakcja Bytomski

01/12/2023

20230815x PF MB467

Może Cię zainteresować:

Rekordowa frekwencja na Stadionie Śląskim w drugiej połowie sezonu. Nie zawiedli nawet fani opery

Autor: Redakcja

29/11/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon