Charytatywny mecz hokeja na lodowisku w Bytomiu. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Dominika

Jak co roku na bytomskim lodowisku odbędzie się charytatywny mecz hokeja. Na tafli zaprezentują się: Julka Wróblewska, Aron Chmielewski i Roman Polko. Zagrają również prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz Dawid Makowski, były hokeista Polonii Bytom i ojciec półrocznego Dominika, na którego leczenie zostanie przekazany cały dochód ze spotkania. Mecz poprzedzi prezentacja wszystkich drużyn hokejowych Polonii Bytom.

Konferencja przed meczem charytatywnym

Charytatywny mecz hokeja dla półrocznego Dominika z Bytomia

W sobotę, 16 września odbędzie się doroczny charytatywny mecz hokeja na bytomskim lodowisku. lodowisku. Zagrają tam m.in. jeden z najlepszych współczesnych polskich hokeistów, czterokrotny mistrz Czech Aron Chmielewski, aktorka Julka Wróblewska, generał Roman Polko, pierwszy i jedyny Polak przyjęty do Galerii Sław Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Henryk Gruth, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, a także dziennikarze: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek. Na tafli zaprezentuje się także prezydent Bytomia oraz Dawid Makowski, tata półrocznego Dominika, na rzecz którego w tym roku zostanie przeznaczony dochód.

Grałem w hokeja w młodzieżowej drużynie Polonii i chętnie wrócę na lód, żeby pomóc synkowi – mówi Dawid Makowski.

Dominik cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. – W Polsce oraz w Niemczech chłopczyk nie otrzymał propozycji leczenia, jednak rodzicom udało się zebrać kwotę na skomplikowane operacje w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce przed rodziną kolejne wizyty medyczne i dalsza rehabilitacja wzroku – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Bilety w postaci cegiełek w wysokości 30 zł można zakupić na na stronie kupbilet.pl. Każde dziecko poniżej 8 roku życia otrzyma maskotkę gratis. Bilety są dostępne tutaj.

Warto zaznaczyć, że mecz 16 września nie będzie jedyną atrakcją. Na lodowisku przy ul. Pułaskiego 71 odbędzie się m.in. prezentacja wszystkich drużyn hokejowych Polonii Bytom, licytacje cennych przedmiotów, w tym oryginalnej bluzy hokejowej seniorskiej reprezentacji Polski z Nottingham, gdzie reprezentanci Polski wywalczyli awans do hokejowej elity, a także wystąpi Super Koks - maskotka Koksowni Bytom i Muzeum Koksownictwa, która będzie rozdawała dmuchane piłki na ostatnie dni lata.

Charytatywne mecze hokeja to już tradycja

Środki zbierane podczas meczów charytatywnych w Bytomiu to ważne wsparcie dla podopiecznych Fundacji Petralana. – W poprzednich latach pomogliśmy Łukaszowi Wysockiemu, młodemu bytomskiemu dżudoce, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym, a także Kubie Goniwiesze, który zmaga się z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem – wylicza Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Mariusz Gabrek z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich podsumował, że w Bytomiu udało zebrać się już 50 tys. zł, natomiast łącznie w całej Polsce około 1 mln zł.

Rekord Guinessa będzie należał do bytomianina

Może Cię zainteresować:

Bytomianin wejdzie na Kilimandżaro... żonglując butelkami. Datki przeznaczy na cel charytatywny

Autor: Martyna Urban

05/07/2023

Walka o życie Mai

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert dla Mai Krzaczek w Pubie "Na Wzgórzu". Dziewczynka cierpi na neuroblastomę IV stopnia

Autor: Martyna Urban

20/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon