Chciał zabić znajomego. Zadał mu kilka ciosów nożem. Straszne sceny w Bytomiu

Do mrożącej krew sytuacji doszło w ubiegły piątek, 1 października 2021, w Bytomiu. 28-latek usiłował zabić niewiele od siebie starszego mężczyznę.

Pixabay
Nóż (zdjęcie ilustracyjne)

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 34-latka.

Usiłowanie zabójstwa w Bytomiu Szombierkach

Jak informuje bytomska policja, do zdarzenia doszło w piątek 1 października 2021 r. po godzinie 18.00 na ulicy Orzegowskiej w Bytomiu Szombierkach.

Policjanci otrzymali informację o rannym mężczyźnie. Kiedy przyjechali na miejsce, okazało się, że 34-latek, mieszkaniec Bytomia, został zaatakowany przez 28-latka. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia, w którego następstwie młodszy z nich sięgnął po nóż. 28-latek zadał ofierze kilka ciosów nożem.

Ranny mężczyzna został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Nożownik jest dobrze znany bytomskim policjantom

Policjanci zatrzymali nożownika i doprowadzili go do prokuratury. Jak się okazało, mężczyzna jest dobrze znany bytomskim stróżom prawa, był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

We wtorek 5 października 2021 w Prokuraturze Rejonowej w Bytomiu zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi przynajmniej 8 lat więzienia. Najsurowszą karą, jaka może spotkać 28-latka, jest dożywotnie pozbawienie wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon