Czarni Bytom zdobyli 13 medali

Młodzi judocy z całego kraju rywalizowali wczoraj w Hali na Skarpie w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych „Liberty Cup”. W ogólnej klasyfikacji medalowej najlepiej wypadli Czarni Bytom, którzy zdobyli aż 13 medali, w tym 3 złote.

Bytomski4 czar hal

W zawodach wzięło udział blisko 350 judoków w wieku od 13 do 16 lat. W rywalizacji żeńskiej złoto zdobyła dla Bytomia Natalia Matejko, która walczyła w kategorii 40 kg. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli: Mateusz Salisz (kat. 46 kg) i Patryk Łoziak (kat. 50 kg).

Srebro we wczorajszych zawodach sędziowie przyznali z kolei pięciu zawodnikom naszego klubu: Natalii Kropskiej (kat. 44 kg), Karolinie Cichy (kat. 48 kg), Darii Tymann (kat. 70 kg), a także: Pawłowi Kurtyce (kat. 66 kg) i Dominikowi Majkowskiemu (kat. +90 kg).

Na konto Czarnych Bytom powędrowało też pięć brązowych medali. Wywalczyli je dla nas: Paulina Dziopa (kat. 70 kg), Paweł Drzymał (kat. 55 kg), Mikołaj Górski (kat. +90 kg) i Dawid Misztal (kat. +90 kg).

W tym roku w ogólnej klasyfikacji nie tylko męska reprezentacja z Bytomia wyprzedziła konkurencyjne kluby z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęły także nasze judoczki.