Czerwiec w Beceku. Warsztaty, spektakle, spotkania z pisarzami, i wreszcie - Święto Miasta z gwiazdami

Niektórzy mówią, że to najpiękniejszy miesiąc w roku. W Bytomskim Centrum Kultury czerwiec to też najbardziej pracowity miesiąc, bo odbywa się multum imprez i innych ciekawych wydarzeń. Sprawdźcie program na ten miesiąc.

Agnieszka chylinska 1

Czerwiec 2023 w BECEKu:

07 czerwca (środa), godz. 17.00
BAŚKA - Ze śpiewem po radość życia II
Kontynuacja kwietniowych zajęć z elementami terapii śpiewem, która przynosi mnóstwo radości i ukojenia. Prowadzenie: Aleksandra Stokłosa - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety: 15 zł.

10 czerwca (sobota), godz. 18.00
Opera Śląska On Tour: Don Pasquale
Opera Śląska zaprasza na wersję koncertową historii starego kawalera, który nie chcąc przekazać majątku swojemu siostrzeńcowi - postanawia się ożenić i mieć dzieci. Koncertowa interpretacja przedstawienia w wykonaniu artystów Opery Śląskiej rozbawi widzów do łez, przyniesie chwile relaksu i szczerego uśmiechu. Sala: ToTu. Bilety: 50-80 zł.

14 czerwca (środa), godz. 17.30
BAŚKA – „Tworzę więc jestem - jak wyzwolić w sobie moce twórcze.”
Podczas warsztatu w przyjaznej i kameralnej atmosferze, BAŚKI będą miały okazję poznać sposoby na pobudzenie własnego intelektu, wyjście poza schematy myślowe oraz na twórczą zabawę. Prowadzenie: Janina Gładysz - artystyczna dusza zaprzyjaźniona z BAŚKĄ od czasu jej powstania. Pedagog specjalny i arteterapeutka. Bilety: 10 zł.

15 czerwca (czwartek), godz. 17.00
BAŚKA: Sztuka w żywicy epoksydowej II
Warsztaty, podczas których stworzycie wiele pięknych przedmiotów, których wykonanie nie wymaga większych umiejętności. Prowadzenie: Małgorzata Wiatrowska. Bilety: 10 zł.

16 czerwca (piątek), godz. 17.00
BAŚKA Piwowarka: Piwo na lato
Ostatnia przedwakacyjna Piwowarka. Na zajęciach poznamy piwne propozycje na lato. Sprawdzimy piwa kwaśne, radlery i napoje na bazie piwa. Spróbujemy też piwa wspólnie uwarzonego na warsztatach APY. Prowadzenie: Michał Kaczmarek - dyplomowany piwowar. Bilety: 20 zł.

17 czerwca (sobota), godz. 10.30
Becek JUNIOR – Akademia Małych Krawców
Pod okiem doświadczonej krawcowej, dzieci nauczą się operować igłą i nicią. Ze wspólnej zabawy powstaną wyszywane breloczki i zawieszki upiększone kolorowymi dodatkami. Wiek: od 8 lat (wymagana obecność rodzica/opiekuna) Prowadzenie: Natalia Lavrynenko. Bilety: 30 zł (bilet płatny tylko dla dziecka).

17 czerwca (sobota), godz. 11.00
Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!
Ostatnie szlify, sadzenie roślin i otwarcie naszej strefy edukacji ekologicznej, zaprojektowanej przez uczestników projektu. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101. Liczba miejsc ograniczona.

18 czerwca (niedziela), godz. 15.30, 18.30
Spektakl teatralny: Berek, czyli upiór w moherze
Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja?
Ta inteligentna i bawiąca do łez historia zainspirowana została książką Marcina Szczygielskiego „Berek”. Obsada: Ewa Kasprzyk, Joanna Jarmołowicz, Antoni Pawlicki, Lesław Żurek / Kamil Kula. Sala: ToTu. Bilety: 110-140 zł.

22 czerwca (czwartek), godz. 17.30
BAŚKA: Sztuka Improwizacji II
Kolejne warsztaty z metod improwizacji za pomocą różnorodnych gier i etiud. Zapraszamy do świata, gdzie KAŻDY pomysł jest na wagę złota. Prowadząca: Paulina Zdancewicz. Bilety: 10 zł.

24 czerwca (sobota), godz. 15.00
Becekowy Pokój Gier oraz Eliminacje Mistrzostw Polski w Catan 2023
Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Becekowego Pokoju Gier.
Drugie wydarzenie tego dnia - turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Catan, jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Dwoje najlepszych graczy zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się w pierwszej połowie września 2023 w Krakowie. Zapisy: biuro@becek.pl. Bilety: 5 zł.

24 czerwca (sobota), godz. 16.00-24.00
ŚWIĘTO BYTOMIA 2023, pl. Jana III Sobieskiego
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy podczas Święta Bytomia. Program wydarzenia, jak co roku ułożyli sami bytomianie, którzy w internetowym głosowaniu wybrali artystów, których chcą usłyszeć podczas tegorocznego święta miasta. Tego wyjątkowego dnia będziemy się bawić wspólnie z Agnieszką Chylińską, Majką Jeżowską oraz z zespołami LemON i Pokahontaz. Nie zabraknie również lokalnych akcentów, na scenie wystąpi Audiogram – zespół wyłoniony w Przeglądzie Bytom Live Music. Na miejscu przewidziane są atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, stoiska handlowe i promocyjne.

Szczegółowy program Święta Bytomia: www.bytom.pl oraz www.becek.pl. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury.

29 czerwca (czwartek), godz. 18.00
Spotkanie autorskie: Jakub Małecki
Jakub Małecki - autor m.in. „Dygotu”, „Śladów”, „Rdzy” i „Horyzontu”. Nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Zapraszamy na spotkanie świeżo po premierze jego najnowszej powieści „Sąsiednie kolory.” Prowadzący: Adrian Chorębała. Bilety: 5 zł.

30 czerwca (piątek), godz. 18.00
Spotkanie z autorami książki o historii budynku BECEKU – Krzysztof Gwóźdź i Marek Wojcik
Książka opisuje historię budynku, dzisiejszej siedziby BCK, który powstał na podwalinach budynku Bractwa Strzeleckiego – organizacji, która na początku XX wieku przewodziła Górnośląskiemu Związkowi Strzeleckiemu. W monografii przedstawiono niezwykle ciekawy architektoniczny „zarys” budynku, etapy jego rozbudowy oraz przebudowy oraz funkcje, jakie pełnił, a także omówiono rolę, jaką związek strzelecki pełnił w życiu towarzyskim i społecznokulturalnym Bytomia oraz regionu. Podczas spotkania porozmawiamy z autorami: dr Krzysztof Gwóźdź i Marek Wojcik. Bilety: 2 zł.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na stronie internetowej: https://www.becek.pl/program. Bilety wstępu dostępne bezpośrednio w kasie biletowej oraz w zakładce KUP BILET na stronie www: https://bilety.becek.pl/.

Makieta średniowiecznego zamku

Może Cię zainteresować:

Gdzie stał zamek w Bytomiu? Średniowieczna forteca zniknęła z krajobrazu miasta, a co wskazują poszlaki?

Autor: Tomasz Borówka

06/06/2023

Budynek LO nominowany do konkursu

Może Cię zainteresować:

Secesyjny budynek dawnej Szkoły Realnej w Bytomiu nominowany w plebiscycie Śląska Lokacja Filmowa

Autor: Martyna Urban

05/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon