Dariusz Łukaszewski z Górnika Bytom nowym prezesem Polskiego Związku Tenisowego

W atmosferze skandalu z funkcji prezesa Polskiego Związku Tenisowego (PZT) zrezygnował Mirosław Skrzypczyński. Zastąpił go Dariusz Łukaszewski z Górnika Bytom, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa związku.

fot. PZT
Dariusz Łukaszewski prezes PZT

Po koniec października portal Onet napisał, że Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, miał stosować przemoc fizyczną wobec wobec swojej rodziny i zawodniczek, które trenował. Kilka dni temu posłanka Lewicy Katarzyna Kotula i była zawodniczka klubu Energetyk Gryfino wyjawiła, że jako czternastolatka była molestowana seksualnie przez Skrzypczyńskiego co najmniej kilkanaście razy.

Prezes PZT zrezygnował z funkcji w atmosferze skandalu

Mirosław Skrzypczyński zaprzeczył wszystkim tym informacjom i zapowiedział kroki prawne wobec autorów artykułów. W wydanym oświadczeniu przekazał też, że "twierdzenia Katarzyny Kotuli zawierają nieprawdziwe informacje". Jednak w czwartek, 24 listopada 2022 r., na posiedzeniu zarządu PZT zrezygnował z funkcji prezesa ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja została przyjęta jednogłośnie.

- Zgodnie z obowiązującym statutem PZT oraz powstałym z uwagi na rezygnację wakatem na stanowisku Prezesa Zarządu, Zarząd w trakcie dzisiejszego posiedzenia podjął także w głosowaniu tajnym uchwałę o wyborze nowego Prezesa Zarządu Związku. Nowym Prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego został Pan Dariusz Łukaszewski, pełniący dotychczas funkcję Wiceprezesa Zarządu – czytamy w oświadczeniu PZT.

Dariusz Łukaszewski z Górnika Bytom nowym prezesem PZT

Dariusz Łukaszewski od wielu lat jest związany jest z klubem tenisowym Górnik Bytom, gdzie pełni funkcję dyrektora. Dzięki jego staraniom na bytomskich kortach odbywają się wielkie imprezy tenisowe – w tym roku to m.in.: Narodowe Mistrzostwa Polski, Orlen Open Polska ITF Juniors Grade 1, czyli Memoriał im. Jacka Widawskiego.

W oświadczeniu podpisanym przez Dariusza Łukaszewskiego, nowego prezesa PZT, poinformowano, że zarząd związku podjął uchwałę o powołaniu zewnętrznej, niezależnej komisji, której zadaniem będzie zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z Mirosławem Skrzypczyńskim, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych. Komisja ma być trzyosobowa i składać się z kobiet.

Silesia miechowice

Może Cię zainteresować:

Silesia Miechowice na podium i z lekkim niedosytem

Autor: Robert Czykiel

20/11/2022

Tempo stolarzowice

Może Cię zainteresować:

W B-klasie rządzi przeciętność. Słaba runda naszych drużyn

Autor: Robert Czykiel

22/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon