Dawne Tesco: rozpoczęła się wielka demolka

Na teren dawnego hipermarketu Tesco przy ulicy Chorzowskiej wjechał ciężki sprzęt. Wykonawca przystąpił do prac rozbiórkowych, które poprzedzą budowę zupełnie nowych obiektów w tym miejscu.

Na początku roku informowaliśmy o sprzedaży hali po dawnym Tesco niemieckiej firmie Saller Polbau oraz jej planach inwestycyjnych związanych z tą nieruchomością. Nowy właściciel zamierza częściowo rozebrać dawny hipermarket (bez naruszania sąsiedniego sklepu budowlanego) i utworzyć w tej części 9 niezależnych lokali handlowych z wejściami wprost z parkingu. W największym z nich ma powstać sklep samoobsługowy o powierzchni 2142 m2. Co więcej, od strony ulicy Chorzowskiej przewiduje się budowę zupełnie nowego budynku o powierzchni 5375 m2, w którym ma się znaleźć kolejnych 9 lokali handlowych.

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Wykonawca wyburzył już nieczynną stację benzynową i usunął nawierzchnię z kostki betonowej z części parkingu, na której ma powstać nowy pawilon. Obecnie trwa demontaż poszycia elewacji byłego Tesco. Po usunięciu blachy odsłonięto docieplenie ścian z wełny mineralnej. Prace rozbiórkowe mają potrwać do 8 kwietnia, po czym rozpocznie się budowa nowych obiektów.

W wyniku tych prac stary obiekt zostanie pomniejszony o ok. 3,5 tys. m2, ale dzięki budowie nowej hali po przeciwnej stronie parkingu powierzchnia całego kompleksu urośnie o ok. 2 tys. m2. Inwestycja ma potrwać rok - zgodnie z planem powinna zakończyć się w połowie marca 2024 roku.

Warto dodać, że inwestor - firma Saller Polbau - posiada już w tym rejonie inny obiekt, w którym mieszczą się obecnie market elektroniczny Media Markt i salon meblowy Jysk.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon