Do 8 maja można zgłaszać projekty w Bytomskim Budżecie Obywatelskim

Jeszcze przez miesiąc mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2023/ 2024. W tegorocznej puli BO do podziału jest blisko 6 mln złotych. Ratusz podkreśla, że zgłaszane projekty nie muszą dotyczyć wyłącznie inwestycji i remontów - mogą być związane także np. z organizacją wydarzeń.

Bytom Budżet Obywatelski

Aby złożyć projekt do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego trzeba po pierwsze zebrać minimum 50 podpisów od osób popierających daną inicjatywę, po drugie zaś wniosek (wraz z listami poparcia) do 8 maja złożyć do Urzędu Miasta. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • elektronicznie - na stronie bo.bytom.pl lub za pośrednictwem ePUAP/SEKAP,
  • osobiście - w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2,
  • listownie - na adres: Urządu Miejski w Bytomiu, ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom.

Od maja do sierpnia miejscy urzędnicy dokonywać będą oceny złożonych wniosków, a na przełomie sierpnia i września zaprezentowane mają być te, które przechodzą do etapu głosowania. Samo głosowanie odbywać się będzie od 22 września do 6 października 2023 r. (wyłącznie w formie elektronicznej). Brać będą mogły w nim udział osoby niepełnoletnie, ale potrzebna im będzie zgoda rodzica lub opiekuna.

Każdy uprawniony do głosowania bytomianin dysponować będzie dwoma głosami. Jeden będzie mógł oddać na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł, drugi na projekt o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł. Wybrane projekty będą realizowane w roku 2024 .

Jak przypomina bytomski ratusz w ubiegłej edycji BO wnioskodawcy zgłosili 43 projekty, z czego do realizacji zostało wybranych 11. W głosowaniu udział wzięło prawie 30 tys. bytomian.

Nowe boisko w szombierkach

Może Cię zainteresować:

Powstało kolejne boisko z Budżetu Obywatelskiego. Tym razem w Szombierkach

Autor: Redakcja Bytomski

08/06/2022

Wieża geodezyjna na Suchej Górze

Może Cię zainteresować:

Nowa atrakcja Suchej Góry już prawie gotowa. Nad punktem triangulacyjnym stoi wieża

Autor: Patryk Osadnik

10/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon