Dofinansowanie in vitro w Bytomiu. W środę 3 kwietnia 2024 r. rusza nabór wniosków do programu. Jakie kryteria?

Dofinansowanie in vitro w Bytomiu. W środę 3 kwietnia 2024 r. rusza nabór wniosków. W tym roku miasto przeznaczy na program 210 tysięcy złotych.

arc
In vitro bytom

W środę, 3 kwietnia o godz. 12.00, rusza nabór wniosków do programu ,,Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Bytomia na lata 2023-2026."

Pary zainteresowane dofinansowaniem leczenia niepłodności metodą in vitro, mogą złożyć wnioski do wybranej przez siebie placówki medycznej realizującej program, a tym samym przystąpić do kwalifikacji. Wnioski dostępne są bezpośrednio u realizatorów programu.

Dofinansowanie in vitro w Bytomiu

Bytomski program leczenia niepłodności metodą in vitro powstał na bazie
licencji udzielonej przez miasto Łódź, realizującego swój program od 2016 roku i został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jego autorem jest Sławomir Wołczyński z Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Rada Miejska w Bytomiu przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia lokalnego
programu in vitro w listopadzie 2023 r. W bieżącym roku gmina Bytom
zamierza przeznaczyć na niego 210 tys. zł.

- Chcemy, żeby z dofinansowania mogli korzystać pacjenci leczący się w różnych ośrodkach, dlatego nie wykluczamy zawarcia umów z kilkoma realizatorami programu - mówił Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Bytomiu. - Zależy nam także na tym, by objąć wsparciem psychologicznym uczestników programu. Stąd wymóg dotyczący zapewnienia przez ośrodek leczenia niepłodności opieki psychologa, który ma praktykę w dziedzinie psychologii leczenia niepłodności.

Jakie kryteria?

Bytomski program leczenia niepłodności metodą in vitro jest przeznaczony dla par z Bytomia, które mają problemy z zajściem w ciążę naturalnymi metodami zapłodnienia. Uczestnicy programu w dniu kwalifikacji powinni mieszkać w Bytomiu i rozliczać się w tutejszym Urzędzie Skarbowym w okresie przynajmniej 3 pełnych miesięcy poprzedzających zakwalifikowanie do dofinansowania. Pary nie muszą być po ślubie.

Przy wyborze par będzie brany pod uwagę m.in. wiek kobiety i wynik badania rezerwy jajnikowej. Kobiety biorące udział w programie powinny mieć od 20 do 40 lat, a w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej powinny mieć szansę na stymulację mnogiego jajeczkowania - AMH powyżej 0,7 ng/ml i co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku. Warunkowo do Programu mogą zostać zakwalifikowane pary, w których kobieta jest w wieku do 42 lat, a stężenie AMH jest u niej równe lub przekracza 1,2 ng/ml.

Miasto może dofinansować parom do trzech prób zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, na każdą przeznaczając do 6 tys. zł brutto (w sumie do 18 tys. zł). Pary zainteresowane udziałem w programie będą mogły zgłaszać chęć udziału bezpośrednio w klinice leczenia niepłodności wybranej przez Urząd Miejski w konkursie.

In vitro

Może Cię zainteresować:

Dofinansowanie in vitro w Bytomiu. Miasto szuka realizatorów

Autor: Redakcja Bytomski

05/02/2024

Dziewczynka na hustawce

Może Cię zainteresować:

Bytom inwestuje w dzieci. Będą dofinansowania do in vitro

Autor: Daniel Lekszycki

28/11/2023

In vitro

Może Cię zainteresować:

Leczenie niepłodności metodą in vitro będzie możliwe w Bytomiu. Radni przyjęli uchwałę

Autor: Martyna Urban

29/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon