Donald Tusk przyjedzie z wizytą do Bytomia

Lider największej partii opozycyjnej zapowiedział spotkanie z mieszkańcami Bytomia. Wizyta w naszym mieście to część przedwyborczej trasy Platformy Obywatelskiej po Polsce.

Tusk hala na skarpie

Hasło "Tu jest przyszłość" przyświeca ogólnopolskiej trasie polityków PO, która wystartowała w województwie łódzkim, a następnie dotarła do Wielkopolski. W trakcie spotkań z wyborcami politycy z Donaldem Tuskiem na czele przedstawiają swoje propozycje programowe i wysłuchują uwag zebranych. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej w Pabianicach obiecał wprowadzenie m.in. "zerowego" kredytu na pierwsze mieszkanie dla osób poniżej 45. roku życia, a także dopłatę do najmu lokali mieszkalnych.

Kolejnym przystankiem na trasie PO będzie województwo śląskie. Jak poinformował prezydent Mariusz Wołosz, Bytom będzie jednym z pierwszych miast w regionie, które odwiedzi Donald Tusk. Lider partii spotka się z mieszkańcami w Hali na Skarpie w Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego już w najbliższy piątek, 17 marca, o godzinie 17:00. Każda zainteresowana osoba będzie mogła w nim wziąć udział, ponieważ wydarzenie będzie miało charakter otwarty.

Nic dziwnego, że były premier przyjedzie właśnie do Bytomia, ponieważ nasze miasto chyba jak żadne inne, mogłoby skorzystać na jednym z rozwiązań proponowanych przez Platformę Obywatelską. Partia chce przekazać samorządom aż 10 miliardów złotych w ciągu 4 lat na remonty pustych mieszkań komunalnych, które będą musiały zostać przeznaczone do ponownego zasiedlenia. W Bytomiu są setki pustostanów, które za sprawą tych środków wreszcie mogłyby zostać zagospodarowane, co skróciłoby wielotysięczne kolejki oczekujących na przyznanie mieszkania.

To nie będzie pierwsza wizyta Donalda Tuska w Bytomiu. W 2007 roku - jeszcze jako premier - przyjechał do kopalni Bobrek, gdzie zjechał 726 metrów pod ziemię, złożył kwiaty pod figurą świętej Barbary i spotkał się z górnikami, po czym udał się do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego na rozmowę z ratownikami górniczymi. Na koniec swojej wizyty odwiedził miechowickie mieszkanie państwa Joanny i Szymona Kwiecień, w którym został ugoszczony tradycyjnym śląskim obiadem złożonym z rosołu z makaronem, rolady z kluskami i modrą kapustą oraz kołoczem na deser.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon