Napadł seniora na klatce schodowej w Bytomiu i ukradł mu pieniądze. Wcześniej skradł jeszcze coś innego

Pewnemu recydywiście z Bytomia najwidoczniej nie spodobało się życie na wolności. Napadł na seniora na klatce schodowej, zabrał część emerytury, a wcześniej włamał się do mieszkania tego pana i ukradł jeszcze jedną rzecz należącą do niego. Policjanci nie mieli problemów z namierzeniem złoczyńcy.

Wiezienie

W jednej z kamienic przy ulicy Piekarskiej w Bytomiu doszło do rozboju na 76-letnim bytomianinie, który wracał do swojego domu. Senior został zaatakowany i powalony na ziemię, po czym napastnik zabrał mu ponad 1000 złotych emerytury. Mężczyzna na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i powiadomił policję o całym zdarzeniu.

Rozbój i kradzież w Bytomiu przy ul. Piekarskiej

Nim doszło do rozboju, agresor uszkodził zamek w drzwiach i włamał się do mieszkania swojej ofiary, skąd zabrał kluczyki do samochodu, a następnie skradł pojazd należący do starszego pana. Auto zostało znalezione przez policjantów zaledwie kilka budynków dalej, a tożsamość sprawcy została szybko ustalona, co pozwoliło na jego zatrzymanie.

Okazało się, że wszystkich tych przestępstw dopuścił się 27-letni mieszkaniec Bytomia. Co więcej, popełnił je w warunkach recydywy, gdyż niedawno opuścił więzienie, co zapewne wpłynie na zaostrzenie kary. Mężczyzna już wielokrotnie odbywał wyroki w więzieniu za wiele przestępstw. Teraz znów trafił za kratki.

Na wniosek prokuratora i śledczych sąd zadecydował o osadzeniu go w areszcie na okres trzech miesięcy. Za włamanie, rozbój i kradzież pojazdu grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wybieg dla psów Piekary

Może Cię zainteresować:

Bytomianka została pogryziona przez Amstaffa. Kobieta poszukuje właściciela psa

Autor: Martyna Urban

24/10/2022

Ćwiczenia służb Bytom 7

Może Cię zainteresować:

Niecodzienny widok przed aresztem w Bytomiu. Agresywny tłum atakował mundurowych. Wspólne ćwiczenia służby więziennej, policji, straży pożarnej

Autor: Katarzyna Pachelska

21/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon