Niecodzienny widok przed aresztem w Bytomiu. Agresywny tłum atakował mundurowych. Wspólne ćwiczenia służby więziennej, policji, straży pożarnej

19 października 2022 r. odbyły się specjalistyczne ćwiczenia służb mundurowych w Areszcie Śledczym w Bytomiu. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Pożarnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz uczniowie klas mundurowych.

W środę 19.10 na ulicy Powstańców Warszawskich w Bytomiu przed, jak i wewnątrz Aresztu Śledczego, odbyły się ćwiczenia specjalistyczne, w których wzięli udział funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Pożarnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz uczniowie klas mundurowych z Zabrza i Bytomia.

W ramach szkolenia przygotowano trzy odrębne epizody dotyczące niebezpiecznych sytuacji, w których brały udział służby w zależności od specyfiki zadania.

Pierwszy epizod dotyczył uzupełnienia stanu etatowego Aresztu Śledczego przydziałami organizacyjno-mobilizacyjnymi. Tutaj w rolę nowych funkcjonariuszy wcielili się uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

Kolejna sytuacja dotyczyła podjęcia czynności służbowych w związku ze zgromadzeniem się agresywnego tłumu pod aresztem. I tym razem w rolę pozorantów wcielili się uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bytomiu. Ta część zadania wiązała się również z użyciem grupy rozpoznania minersko–pirotechnicznego, celem weryfikacji podejrzanego pakunku pozostawionego przez pozorantów w rejonie aresztu.

Ostatnią częścią ćwiczeń było podjęcie czynności służbowych związanych z koniecznością ugaszenia pożaru wewnątrz jednostki penitencjarnej, jak również wyegzekwowania zgodnego z prawem zachowania przez osadzonych, którzy odmówili poddania się ewakuacji.

Wspólne ćwiczenia służb mundurowych mają na celu podnoszenie umiejętności i kwalifikacji, sprawdzanie i doskonalenie współpracy w ramach ustalonych procedur, sprawdzanie systemu dowodzenia i systemu łączności oraz obiegu informacji pomiędzy służbami, a także współdziałania z podmiotami zewnętrznymi. Przeprowadzone szkolenie pozwoliło usprawnić wspólne działania. Wszystko po to, aby służby były w ciągłej gotowości do profesjonalnej współpracy w razie wystąpienia realnego zagrożenia.

Krzak konopi

Może Cię zainteresować:

Podkablował go przechodzień. 30-latek z Bytomia uprawiał w mieszkaniu 1 (słownie jeden) krzak konopi

Autor: Red Bytomski

17/10/2022

Narkotyki Bytom 2

Może Cię zainteresować:

Król marychy z Bytomia. 25-latek ukrywał marihuanę w... lodówce w swoim mieszkaniu

Autor: Redakcja

14/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości