Dwa pasy ruchu wracają na całą długość ul. Karola Miarki

Wkrótce na całej długości ul. Karola Miarki w Bytomiu kierowcy znów pojadą dwoma pasami. Pewne zmiany, które mają sprawić, że kierowcy zdejmą nogę z gazu, zostaną jednak wprowadzone.

Miarki ul dojazd

W czwartek, 5 stycznia 2023 r., mają rozpocząć się prace nad przywróceniem dwóch pasów ruchu na całej długości ul. Karola Miarki w Bytomiu.

- W rejonie skrzyżowania ul. Karola Miarki, Stanisława Moniuszki i Józefa Rostka pasy jezdni zostaną poszerzone z szerokości 3,25 metra do 3,50 metra, w celu zwiększenia esowania jezdni, a przez to uspokojenia ruchu w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto nastąpi w tym rejonie zmiana geometrii powyższego skrzyżowania w formie malowania poziomego i kierunkowania pasów ruchu za pomocą tzw. separatorów ruchu typu jersey, czyli czerwono-białych zapór drogowych, wykorzystywanych na czas prowadzone robót drogowych - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Na odcinku od ul. Ludwika Zamenhofa do ul. Jana Matejki pas dla rowerów zastąpią miejsca parkingowe. Samochody będą mogły też częściowo parkować na chodniku. Utrzymane zostanie przejście dla pieszych w rejonie ul. Karola Miarki 54, ponieważ o to apelowali mieszkańcy.

- W związku z rozpoczęciem prac mających na celu przywrócenie dwóch pasów ruchu na ul. Karola Miarki, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu, tym bardziej, że wszystkie roboty związane ze zmianą organizacji ruchu będą prowadzone przy zachowaniu przejezdności ulicy na całym jej odcinku - podkreśla Urząd Miejski w Bytomiu.
Bytom Miechowice

Może Cię zainteresować:

Firma z Krakowa chce zbudować w Bytomiu dom odporny na szkody górnicze

Autor: Michał Wroński

04/01/2023

Utrudnienia pod wiaduktem Śródmieście-Zamłynie

Na samym początku przeprowadzone zostaną prace związane ze zmianą oznakowania poziomego.

- Rozdzielenie prac związanych z oznakowaniem poziomym i pracami budowlanymi jest konieczne, aby nie utrudniać objazdów w czasie prowadzonych robót PKP PLK przy wiaduktach, co będzie się wiązało z ograniczeniem przejazdu pod wiaduktami na Zamłynie - mówi wiceprezydent Michał Bieda.

Podczas robót prowadzonych przez PKP przejazd drogowo-tramwajowy pod wiaduktem pomiędzy Śródmieściem a Zamłyniem będzie częściowo lub całkowicie zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Komunikaty o planowanych zmianach będą publikowane na bieżąco.

Ponadto zmiany na ul. Karola Miarki miały być wprowadzone już wcześniej, ale przesunęły się z powodu planowanej inwestycji na ul. Józefa Piłsudskiego oraz pl. Jana III Sobieskiego. Przypomnijmy, że ma tam powstać zbiornik retencyjny, a także zmodernizowana kanalizacja deszczowa i sieć wodno-kanalizacyjna.

Kierunek gliwice

Może Cię zainteresować:

Pociąg do Gliwic dalej z dofinansowaniem GZM

Autor: Daniel Lekszycki

03/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon