Dworcowa zmieniła się w Aleję Milionerów

Na głównym deptaku Bytomia pojawili się Daniel Obajtek, Tadeusz Rydzyk, Janusz Kowalski i inni ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością. Kartonowe standy przedstawiające przedstawicieli partii rządzącej zostały ustawione tam przez opozycję, aby pokazać jak wzbogaciło się otoczenie Jarosława Kaczyńskiego.

Aleja Milionerów PiS to wystawa, która przed wyborami parlamentarnymi objeżdża Polskę. Jej bohaterami są działacze Zjednoczonej Prawicy oraz związane z nią kierownictwo spółek skarbu państwa. Tekturowe figury zostały opatrzone informacjami o tym, jak bardzo wzbogacili się w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Ekspozycja była pokazywana już m.in. we Wrocławiu, Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, czy Rybniku i Mikołowie.

W środę w Aleję Milionerów PiS zamieniła się ulica Dworcowa w Bytomiu. Na wystawie przechodnie mogli zobaczyć Jarosława Kaczyńskiego, Patrycję Kotecką-Ziobro (żonę Zbigniewa Ziobro), Janinę Goss (przyjaciółkę Jarosława Kaczyńskiego), Małgorzatę Sadurską (członkini zarządu PZU), Daniela Obajtka (prezes PKN Orlen), Janusza Kowalskiego (sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Michała Krupińskiego (przyjaciel Zbigniewa Ziobro) oraz Andrzeja Jaworskiego (były poseł PiS).

- To są wszyscy nominanci PiS-u, którzy wzbogacili się przez te 8 lat w miliony w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, datego, że są lojalni wobec PiS-u i że są przynależni do partii PiS - mówi Marta Golbik posłanka Platformy Obywatelskiej. - My mówimy od samego początku, że trzeba odpartyjnić spółki skarbu państwa, bo to, do czego doszło w ostatnich ośmiu latach, to jest absolutna patologia - dodaje.

Po wystawieniu w Bytomiu ekspozycja wyruszyła w dalszą trasę po kraju.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon