Działający od 30 lat targ w Bytomiu nie zniknie z miasta. Podpisano umowę z nowym dzierżawcą

Targ w dzielnicy Miechowice przy ul. Stolarzowickiej działa już od trzech dekad, czyli od lat 90. XX wieku. Groziło mu zamknięcie po tym, jak dotychczasowy dzierżawca niespodziewanie wypowiedział umowę dzierżawy. Na szczęście udało się znaleźć nową firmę, która zajmie się miechowickim targowiskiem.

UM Bytom
Targowisko miechowice bytom

Bez tego targowiska mieszkańcy Miechowic nie wyobrażają sobie Bytomia. To tu przychodzą robić codzienne zakupy, to tu mają ulubione stoiska i ulubionych handlowców.

Po niespodziewanym wypowiedzeniu umowy przez dotychczasowego dzierżawcę miechowickiego targowiska, losy uczęszczanego przez mieszkańców Miechowic punktu handlowego stanęły pod znakiem zapytania.

W pomoc handlującym tam przedsiębiorcom zaangażował się wiceprezydent Michał Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski, radny Michał Napierała oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Przemysław Wrona.

Chęć dzierżawy targowiska zadeklarowała jedna z firm prowadzących w tym miejscu punkt handlowy, co spotkało się z aprobatą większości miechowickich handlowców.

Z myślą o mieszkańcach Miechowic i handlujących przy ul. Stolarzowickiej przedsiębiorcach, gmina Bytom zawarła już umowę z nowym dzierżawcą, który będzie pełnić funkcję zarządcy targowiska. Umowa dzierżawy z nowym najemcą została zawarta na 3 lata.

- Nowy zarządca ma 20-letnie doświadczenie w handlu na tamtejszym targowisku oraz dobrze zna lokalny rynek, co z pewnością pomoże dobrze zarządzać obiektem i wykorzystać jego potencjał - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak zapowiada nowy dzierżawca targowiska, w najbliższych planach ma pozyskanie nowych handlarzy i otwarcie nowych punktów sprzedaży.

Granica polsko-niemiecka w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Bytom otoczony nową granicą państwową z trzech stron. Po tej historii w mieście prawie nie ma już śladu

Autor: Tomasz Borówka

17/02/2023

Miechowice z lotu ptaka

Może Cię zainteresować:

Miechowice z lotu ptaka. Największa dzielnica Bytomia i sypialnia miasta. Mają coś w sobie?

Autor: Redakcja Bytomski

26/01/2023

Wyrzutnia rakiet patriot

Może Cię zainteresować:

Firma z Bytomia produkuje naczepy do amerykańskich Patriotów. W Polsce stacjonują cztery baterie

Autor: Redakcja Bytomski

17/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon