Dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy. To efekt policyjnych kontroli trzeźwości

Policjanci ponownie przeprowadzili kontrole trzeźwości na bytomskich drogach. Tylko w ciągu jednego dnia prawo jazdy straciło dziewięciu kierowców - zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących i czterech w stanie po użyciu alkoholu.

Policja Śląska
Nietrzezwi kierowcy w Bytomiu

W środę, 15 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy przeprowadzili na ulicach miasta działania „Trzeźwość”. Mundurowi od samego rana sprawdzali stan trzeźwości kierowców.

- Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców i czterech po użyciu alkoholu - informuje bytomska komenda policji.

Na Alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali, aż trzech kierowców pod wpływem alkoholu. Pierwsza zatrzymana została 54-letnia mieszkanka Chorzowa, która prowadziła BMW, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 45-letni mieszkaniec Radzionkowa, który kierował renault, mając ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie. Ostatnim uczestnikiem ruchu drogowego pod wpływem alkoholu był 45-latek - mieszkaniec Bytomia.

Kolejni kierowcy z „promilami” zatrzymani zostali przez mundurowych na ulicach Energetyki i Elektrowni w Bytomiu. To mężczyźni w wieku 51 i 45 lat. Pierwszy z nich jechał pojazdem marki Ford, mając blisko promil alkoholu we krwi, natomiast drugi miał ponad pół promila, kierując volkswagenem. Oprócz tego na ulicach Strzelców Bytomskich i Kędzierzyńskiej mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn będących w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila).

Pościg, Bytom

Może Cię zainteresować:

Pościg ulicami Bytomia. Policjanci gonili kierowcę auta, który nie zatrzymał się do kontroli. Był kompletnie pijany

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon