,,Euphoria" w Bytomiu. Koncert promujący pierwszy wspólny album braci Meisner w czwartek 15 lutego 2024 r. Wstęp wolny

,,Euphoria" w Bytomiu. W czwartek 15 lutego 2024 r. odbędzie się koncert promujący pierwszy wspólny album braci Meisner. Projekt ma na celu popularyzację śląskiej literatury puzonowej.

Album ,,Euphoria"
Euphoria bracia meisner w bytomiu 15 lutego 2024

,,Euphoria" w Bytomiu. Koncert promujący album braci Meisner

W czwartek 15 lutego o godz. 17:00 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu przy ul. Moniuszki 17 odbędzie się koncert braci Meisner, promujący płytę ,,Euphoria". To pierwszy wspólny album Jarosława i Mateusza Meisnerów, na którym znalazły się kompozycje Adama Wesołowskiego i Witolda Friemanna. Krążek został wydany w listopadzie 2023 r. nakładem wytwórni Ars Sonora.

- Podczas koncertu promującego płytę na scenie wystąpi puzonista solista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Adiunkt Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – Jarosław Meisner, a towarzyszyć mu będzie Mateusz Meisner, pianista i kameralista, pedagog, animator kultury i sztuki, producent muzyczny - zachęcają organizatorzy.

Popularyzacja ,,śląskiego puzonu"

Jarosław Meisner jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II im. F. Chopina w Bytomiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Z kolei Mateusz Meisner to laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych. Absolwent Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w klasie fortepianu Macieja Zagórskiego i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Magdaleny Lisak i Łukasza Trepczyńskiego.

Projekt muzyczny braci Meisner został zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Nagranie ma na celu popularyzację śląskiej literatury puzonowej, charakteryzującej się śmiałym podejściem jej twórców do wdrażania nowatorskich zjawisk akustycznych przy jednoczesnej dbałości o pierwiastek muzycznej tradycji.

Bytom rycina

Może Cię zainteresować:

Bytom świętuje 770-lecie i wykłada kasę na imprezy

Autor: Daniel Lekszycki

01/02/2024

Sonia maselik a warrior 4

Może Cię zainteresować:

Sonia Maselik pojedzie na Eurowizję? Jej propozycja to utwór "A Warrior". Rozmowa z wokalistką specjalnie dla ŚLĄZAGA

Autor: Szymon Karpe

01/02/2024

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Może Cię zainteresować:

Spore pieniądze czekają na twórców. IV edycja Tyskich Inicjatyw Kulturalnych

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon