Gala Klubu Sportowego Górnik Bytom. Klub tenisowy podsumował bardzo dobry, 2021 rok

W piątek, 3 grudnia 2021 r. w Bytomskim Centrum Kultury odbyła się gala Klubu Sportowego Górnik Bytom, specjalizującego się w tenisie. Podsumowano 2021 rok, który okazał się dla klubu jednym z najlepszych w historii. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.

Klub Sportowy Górnik Bytom działa w Bytomiu od przełomu 1950/1951 roku. Klub stale się rozbudowywał, stając się jeszcze w XX wieku jednym z najlepszych w Polsce. Na bytomskich kortach odbywały się ważne i prestiżowe imprezy jak Turniej „Czarnych Diamenty”, Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobieta, zaś w XXI wieku - imprezy o randze międzynarodowej.

Uznana marka Górnika Bytom

Klub wychował wielu tenisistów i tenisistek, którzy zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski odnosili sukcesy. Dzisiaj Górnik Bytom to uznana marka w Polsce i w Europie, a jego zawodnicy i zawodniczki są nie tylko w ścisłej czołówce polskiego tenisa, ale również stanowią niejednokrotnie trzon reprezentacji Polski.

Zobacz rozmowę wideo: Łukaszewski: Bytomski klub tenisowy KS Górnik jednym z najlepszych w Polsce. Rozmowa wideo

Klub Górnik Bytom podsumował, w czasie uroczystości, jaka odbyła się 3 grudnia w Beceku, bardzo udany 2021 rok.

- Górnik Bytom to nie tylko jeden z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, ale kuźnia talentów, dzięki czemu w naszym kraju, ale również poza granicami Polski mówi się o bytomskim tenisie. Gratuluję wszystkich tegorocznych osiągnięć zarówno indywidualnych, jak i drużynowych Górnikowi Bytom - mówił ze sceny prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Wierzę, że przyszły rok będzie równie dobry dla Górnika Bytom, jak ten, który właśnie dobiega końca, a zawodnicy i zawodniczki z bytomskiego klubu będą osiągać sukcesy w Polsce i za granicą - podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Bardzo dobry rok dla bytomskiego klubu tenisowego

- To był bardzo dobry rok dla Górnika Bytom. Nasi reprezentanci odnosili sukcesy zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski, mamy zarówno medale mistrzostw Polski, jak i dobre wyniki w prestiżowych turniejach międzynarodowych - mówił Dariusz Łukaszewski, dyrektor sportowy Górnika Bytom. - Nasi zawodnicy i zawodniczki stale podnoszą umiejętności, a młodzież dzięki stale rozbudowywanej bazie sportowej może rozwijać swoje talenty - dodał Dariusz Łukaszewski.

Wyróżnienia dla najlepszych

W trakcie gali wręczono również wyróżnienia oraz nagrody dla najlepszych tenisistów, tenisistek i trenerów bytomskiego klubu. W tym roku rewelacyjnie spisywała się Magdalena Fręch, która przyczyniła się do zwycięstwa w meczu Polska - Brazylia w Hali na Skarpie w ramach prestiżowego turnieju Billie Jean King Cup, zdobyła tytuł mistrzyni Polski, wygrała zawody WTA Challenger Thoreau Open w amerykańskim Concord oraz turniej ITF 60k w Pradze, a także awansowała do II rundy turnieju Indian Wells, co dało jej historyczny awans do grona najlepszych 100. tenisistek świata w rankingu ATP. Magdalena Fręch otrzymała w tym roku jedno z najważniejszych wyróżnień sportowych w naszym mieście - Sportowy Laur Bytomia.

- Kończymy ten rok wieloma sukcesami. Na ten sukces złożyła się ciężka praca wielu osób: zawodników, zawodniczek, trenerów, działaczy, ale również wszystkich osób, które nas na co dzień wspierają. Dzięki Wam Górnik Bytom jest jednym z najlepszych klubów tenisowych w Polsce - podkreślał Marek Krypner, prezes Górnika Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon