Gra miejska śladami społeczności żydowskiej w Bytomiu. Cel? Zaciekawić historią miasta

Gra miejska śladami bytomskich Żydów odbędzie się 17 marca 2024 r. w Śródmieściu. To ciekawy sposób na zaciekawienie bytomian historią miasta i bogatym dziedzictwem kulturowym. Kto weźmie udział?

Gra miejska śladami bytomskich Żydów

Gra miejska śladami bytomskich Żydów odbędzie się 17 marca w Śródmieściu. Start o godz. 11:00 przy Śpiącym Lwie (Rynek Bytom). Jak zapewniają organizatorzy, gra jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Udział jest darmowy, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Do piątku 15 marca przyjmowane będą zgłoszenia drużyn (od 2 do 4 graczy ) pod adresem mailowym: maxkopfstein@gmail.com.

To kolejne gra miejska organizowana w Bytomiu przez Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina, Motywem przewodnim wcześniejszych projektów był już Bytom Wielokulturowy, Bytomskie Tajemnice czy Chorzowsko-Bytomski Szlak Kobiet.

Cel? Zaciekawić historią miasta

Na uczestników na stacjach rozsianych po centrum Bytomia, będzie czekało kilkanaście zadań o różnym poziomie trudności. Będą to zadania sprawdzające wiedzę, wymagające kreatywnego myślenia, a w niektórych mogą się przydać zdolności manualne. Znajomość historii i topografii Bytomia nie jest wymagana.

- Angażując bytomian w takie inicjatywy chcemy rozbudzić w nich ciekawość i zachęcić do pogłębiania wiedzy o historii miasta i jego dziedzictwie kulturowym – mówi Larysa Michalska, prezes stowarzyszenia.
06 architektura Opera Śląska

Może Cię zainteresować:

„Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta w Operze Śląskiej. To opowieść o miłości i przyjaźni. Premiera już wkrótce

Autor: Redakcja

06/03/2024

Rytm miasta

Może Cię zainteresować:

Lubisz Bytom i lubisz robić zdjęcia? To akcja dla Ciebie

Autor: Daniel Lekszycki

04/03/2024

Karolina Kruszewska

Może Cię zainteresować:

Karolina Kruszewska: Szombierki jak z Pink Floyd. Spacer po Knajfeldzie, śląskim designie i edukacji seksualnej

Autor: Szymon Karpe

03/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon