Hokeiści jak piłkarze. Zagrają z jednym herbem. „Hokejowa Polonia rozpoczyna okres z nowym herbem, będącym odświeżoną kopią znaku, od którego wszystko się zaczęło”

Bytomscy hokeiści wracają do korzeni. – Hokejowa Polonia Bytom rozpoczyna okres z nowym herbem, będącym odświeżoną kopią znaku, od którego wszystko się zaczęło. Od herbu, któremu towarzyszy prosty i niezwykle wymowny przekaz: jedna Polonia – poinformowali bytomianie.

Fot. bytomski-hokej.pl/ Krzysztof Kadis
Polonia Bytom

W mijającym tygodniu KH Polonia na swoim facebookowym profilu przypominała herby, których dotychczas używał klub począwszy od 1946 roku. Było ich w sumie sześć. – Każdy z nich zapisał swoją historię na kartach tej dyscypliny – podkreślają bytomianie.

W końcu zaprezentowano nowy herb, którego używać będą zarówno hokeiści, jak i piłkarze. – Ujednolicenie wizerunku sekcji sportowych: piłki nożnej i hokeja na lodzie, pod względem identyfikacji wizualnej, niesie za sobą konkretne założenia. To dwie niezwykle utytułowane dyscypliny w naszym mieście, które gromadzą coraz więcej młodych zawodników i zawodniczek w swoich szeregach. Wychowując młodzież w Polonii Bytom, czy to piłkarskiej, czy też hokejowej, przekazujemy spójne wartości, budujemy tożsamość i poczucie do tej samej sportowej społeczności, w myśl hasła: Jedna Polonia. Gra obydwu sekcji pod jednym ,,szyldem” to również znak czasu i historii, poparty społeczną sympatią lokalnej społeczności kibicowskiej, która w blisko zlokalizowanych od siebie obiektach, wspierała drużyny w chwilach sukcesów i porażek, często przemieszczając się z meczów hokeja, na mecze piłkarskie i odwrotnie – wyjaśnia klub.

Polonia Bytom

– Wraz ze wprowadzoną zmianą, aktualny herb Polonii Bytom zastąpi poprzedni znak m.in. na nowych strojach meczowych na sezon 2022/2023, w klubowych produktach oraz akcesoriach oraz we wszystkich kanałach komunikacji – poinformował klub.

Hokej polonia bytom mhl

Może Cię zainteresować:

Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Autor: Robert Czykiel

16/06/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon