Jeden z bytomskich radnych zrezygnował ze startu w wyborach. „Został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu”

Jeden z bytomskich radnych zrezygnował ze startu w nadchodzących wyborach. Powód? – Został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – poinformował Michał Staniszewski, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bytomiu.

www.gov.pl
Wybory

Jak się dowiedzieliśmy, to były radny Damiana Bartyli, który w trakcie kadencji zmienił barwy i przeszedł do klubu Stowarzyszenie Budujmy Bytom.

Do sytuacji doszło w nocy z 22 na 23 marca.

– Jeden z radnych Rady Miejskiej w Bytomiu z klubu SBB, który ubiega się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych, został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – poinformował w mediach społecznościowych Michał Staniszewski, przewodniczący bytomskiej Platformy.

Sprawa ma już swój ciąg dalszy.

– To niedopuszczalne zachowanie. W związku z tym, że radny znalazł się na liście kandydatów KKW Koalicja Obywatelska (radny nigdy nie był członkiem Platformy Obywatelskiej ani klubu Koalicji Obywatelskiej w bytomskiej Radzie Miejskiej), oczekiwaliśmy, że w związku z zaistniałą sytuacją, zrezygnuje ze startu w wyborach samorządowych 7 kwietnia. I tak uczynił – dodał Staniszewski.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe 2024 odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. W wyborach tych wybierani będą wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast oraz radni dzielnicowi (w Warszawie), gminni – w tym miejscy, powiatowi oraz sejmików województw. Druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Wybory miały się odbyć jesienią zeszłego roku, po upływie pięcioletniej kadencji, ale – aby uniknąć organizacji w zbliżonym terminie wyborów samorządowych i parlamentarnych (15 października 2023 r.) – kadencja, odpowiednią ustawą, została przedłużona do 30 kwietnia 2024 r.

Baner wolosza

Może Cię zainteresować:

Wołosz może spać spokojnie. Tak przynajmniej wynika z badań, ale konkurencja nie śpi

Autor: Daniel Lekszycki

21/03/2024

Wybory

Może Cię zainteresować:

W Bytomiu będzie mniej kandydatów do Rady Miejskiej

Autor: Daniel Lekszycki

16/03/2024

Inauguracja nowej lewicy

Może Cię zainteresować:

Lewica przedstawiła kandydatkę. Proponuje nowy żłobek miejski i budowę mieszkań na wynajem

Autor: Daniel Lekszycki

28/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon