Jedyny taki strażak nurek w woj. śląskim! To mł. ogn. Damian Małas z komendy z Bytomiu

Bytom może być dumny z takiego strażaka! Młodszy ogniomistrz Damian Małas jest jedynym nurkiem instruktorem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w województwie śląskim. Niedawno strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu uzyskał takie uprawnienia.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, młodszy ogniomistrz Damian Małas, służący w komendzie w naszym mieście, 22 grudnia 2022 r. uzyskał uprawnienia Nurka Instruktora MSWiA.

To wielkie osiągnięcie bytomskiego strażaka, bo jest on obecnie jedynym instruktorem MSWiA w tej dziedzinie w województwie śląskim.

Damian Małas służy w bytomskiej jednostce od 9 lat, czyli od 2014 roku i od początku służby jest członkiem działającej w ramach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

Poza nurkowaniem w ramach służby w Państwowej Straży Pożarnej, Damian Małas nurkuje na co dzień, jest instruktorem nurkowania cywilnego. Specjalizuje się głównie w nurkowaniach wrakowych i jaskiniowych. Od wielu lat podnosi swoje kwalifikacje oraz nabywa doświadczenia podczas nurkowań na bałtyckich wrakach oraz w kopalniach i jaskiniach całej Europy. Od niedawna nurkuje również na obiegach zamkniętych (rebreather).

Pożar ul Wojtczaka Bytom

Może Cię zainteresować:

Tragiczny nocny pożar w Bytomiu. Palił się dom jednorodzinny. Gasiły go 4 zastępy straży pożarnej

Autor: Katarzyna Pachelska

05/01/2023

Pożar Stolarzowice Bytom 1

Może Cię zainteresować:

Straż pożarna w Bytomiu podsumowała swoje działania przy gaszeniu pożaru w Stolarzowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon