Straż pożarna w Bytomiu podsumowała swoje działania przy gaszeniu pożaru w Stolarzowicach

Jak informowaliśmy w środę 21 grudnia 2022 r. późnym wieczorem, w Stolarzowicach w Bytomiu wybuchł pożar samochodu i garażu. Dzisiaj (22 grudnia) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu podsumowała swoje działania podczas akcji na ul. Suchogórskiej.

Pożar w dzielnicy Stolarzowice w Bytomiu wybuchł wieczorem w środę 21 grudnia 2022 r. Informowaliśmy o tym na gorąco (nomen omen) w środę późnym wieczorem: Pożar w Bytomiu Stolarzowicach. Czerwoną łunę było widać z daleka. Zapalił się samochód i później cały garaż

Dziś swoje działania na ul. Suchogórskiej podsumowała bytomska straż pożarna.

Pożar samochodu stojącego w drewnianym garażu

Jak informują bytomscy strażacy, w dniu 21 grudnia 2022 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie drogą elektroniczną o pożarze samochodu w garażu przy ulicy Suchogórskiej.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest garaż drewniany i znajdujący się w nim samochód osobowy. Garaż dobudowany do murowanego budynku gospodarczego przyległego do budynku mieszkalnego. W budynku gospodarczym występowało duże zadymienie" - relacjonują strażacy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu energii elektrycznej do obiektu. Następnie podano dwa prądy wody w natarciu na palący się samochód i garaż oraz jeden prąd wody w obronie na budynek gospodarczy. Sprawdzono garaż oraz budynek gospodarczy – brak osób poszkodowanych.

Lokatorzy budynku wielorodzinnego opuścili go przed przyjazdem straży pożarnej

Budynek wielorodzinny przylegający do wyżej wymienionej
przybudówki gospodarczej został opuszczony przez lokatorów przed przybyciem zastępów. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości zdrowotne. Pożar ugaszono.

Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz przeprowadzeniu prac rozbiórkowych. Sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zagrożenia pożarowego. W budynkach wykonano pomiary, nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Lokatorzy powrócili do swoich mieszkań.

W działaniach udział brały: 2 zastępy PSP (JRG Bytom i JRG Radzionków), 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ( OSP Sucha Góra i OSP w Górnikach) oraz patrol policji.

Reportaż TVN "Uwaga!"

Może Cię zainteresować:

"Uwaga!" TVN o 14-letniej Alicji z Bytomia, która uciekła z domu. Policja bytomska: To nierzetelne informacje

Autor: Katarzyna Pachelska

10/12/2022

Dawna remiza w bytomiu

Może Cię zainteresować:

Zabytkowa strażnica pożarnicza w Bytomiu trafiła na przetarg

Autor: Daniel Lekszycki

30/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon