Kierowca auta należącego do Urzędu Miejskiego w Bytomiu uderzył w kobietę jadącą na hulajnodze

Dzisiaj, 2 listopada 2022 r., na ulicy Moniuszki w Bytomiu doszło do kolizji samochodu marki Skoda Octavia z kobietą jadącą na hulajnodze. Urząd Miejski w Bytomiu wydał specjalne oświadczenie dotyczące tej sytuacji.

Z ostatniej chwili2

Na ulicy Miarki w Bytomiu, blisko skrzyżowania z ul. Moniuszki, doszło dziś do kolizji. Samochód osobowy marki Skoda Octavia uderzył w kobietę jadącą na hulajnodze. Ponieważ auto należy do Urzędu Miejskiego w Bytomiu, instytucja ta wydała oświadczenie w tej sprawie. Poniżej cytujemy pełną jego treść.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Bytomiu:

"W środę 2 listopada 2022 r. na ul. Moniuszki w rejonie skrzyżowania z drogą rowerową doszło do kolizji. Kierowca skody octavii nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przejeżdżającą ul. Moniuszki na hulajnodze kobietę. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. W kolizji z udziałem użytkowniczki hulajnogi brał udział kierowca skody octavii zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Na miejsce policję oraz pogotowie wezwał wiceprezydent Michał Bieda, który był pasażerem skody octavii i udzielił wyjaśnień w charakterze świadka zdarzenia. Po udzieleniu wyjaśnień przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom i po przyjeździe ratowników zastępca prezydenta wrócił do Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jadąca na hulajnodze kobieta została bez obrażeń odwieziona do domu."

Do sprawy odniósł się też wiceprezydent Bytomia Michał Bieda, który był pasażerem skody. "Na miejsce wezwałem policję oraz pogotowie. Po udzieleniu wyjaśnień przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom i po przyjeździe ratowników wróciłem do Urzędu Miejskiego w Bytomiu" - pisze Bieda na swoim profilu na Facebooku.

Akcja nurków w bytomskim parku

Może Cię zainteresować:

Niewidomy zgubił laskę w... stawie. Nurkowie z bytomskiej straży pomogli ją wyłowić

Autor: Patryk Osadnik

31/10/2022

Policja 112

Może Cię zainteresować:

Zwłoki noworodka w zabrzańskiej sortowni odpadów. Mógł pochodzić z Bytomia

Autor: Redakcja

27/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon