Kolejny inwestor chce budować magazyny w Bytomiu

Bytom przeżywa wzmożone zainteresowanie deweloperów powierzchni magazynowych. Część projektów ma już wydane pozwolenia na budowę, a inne są na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowych. Jeden z nich właśnie taką decyzję otrzymał.

Siemianowicka avenido

W ostatnim czasie informowaliśmy o wydaniu pozwoleń na budowę dla dwóch wielkich centrów logistycznych w pobliżu bytomskiego węzła autostrady A1: Panattoni Park Bytom i 7R Park Bytom. Wcześniej natomiast pisaliśmy o uzyskaniu przez Lidl Polska decyzji środowiskowej dla budowy ogromnego centrum dystrybucyjnego przy ulicy Siemianowickiej (DK94). Jednocześnie trwają procedury administracyjne związane z kilkoma innymi inwestycjami magazynowymi w różnych częściach miasta.

Wraz z końcem lipca Prezydent Miasta Bytomia wydał decyzję środowiskową dla kolejnych magazynów przy ulicy Siemianowickiej. Warszawska firma MKK Inwestorzy sp. z o.o. chce wybudować na terenie sięgającym aż do ul. Brzezińskiej zespół dwóch hal magazynowych z pomieszczeniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 54 tys. mkw. Budynki mają być wykonane w lekkiej, stalowej konstrukcji z elementami żelbetowymi, zaś ściany i dach będą wykonane z płyt warstwowych. Większa z hal ma mieć powierzchnię ok. 29 tys. mkw i wysokość 15 m, natomiast druga ma oferować 24,5 tys. mkw powierzchni. Łączna powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych nie przekroczy 4,5 tys. mkw. Łączna powierzchnia całego kompleksu wraz z infrastrukturą towarzyszącą (drogi dojazdowe, parkingi samochodowe, place manewrowe) ma wynieść ok. 10 hektarów.

Uzyskanie decyzji środowiskowej pozwala inwestorowi na rozpoczęcie procedury ubiegania się o wydanie pozwolenia na budowę, co może zająć kolejne miesiące. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, to budowa będzie musiała przebiegać według wytycznych wyznaczonych przez miasto, by w możliwie najmniejszym stopniu wpływać na środowisko i zwierzęta żyjące w tej okolicy.

Dwa wielkie centra logistyczne mają powstać w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Dwie wielkie inwestycje logistyczne w Bytomiu: Panattoni Park Bytom i 7R Park Bytom I

Autor: Daniel Lekszycki

02/07/2023

Teren przy siemianowickiej

Może Cię zainteresować:

Przy Siemianowickiej powstanie wielki magazyn Lidla? Jest decyzja

Autor: Daniel Lekszycki

17/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon