Kolejny przetarg na sprzedaż zabytkowej strażnicy w Bytomiu. Wcześniej nie było chętnych

Urząd Miejski w Bytomiu po raz drugi próbuje sprzedać zabytkową strażnicę. Do udziału w pierwszym przetargu nikt się nie zgłosił. Cena wywoławcza wynosiła 5,4 mln złotych. Tym razem jest o jedną czwartą niższa.

Bytomski.pl
Zabytkowa strażnica PSP w Bytomiu

W 2020 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu zmieniła siedzibę. Mundurowi ze ścisłego centrum miasta przeprowadzili się na teren dawnej KWK Centrum, gdzie powstał nowoczesna obiekt za ponad 23 mln złotych.

Od tamtej pory zabytkowa strażnica, którą wzniesiono w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowano w XX wieku, stoi pusta. Co prawda w przestrzeni publicznej pojawiały się pomysły na jej zagospodarowanie (np. stworzenie muzeum miejskiego, przestrzeni kulturalnych lub gastronomicznych), ale żadnego z nich nie wprowadzono w życie.

Urząd Miejski w Bytomiu zorganizował za to przetarg na zakup nieruchomości położonych przy ul. Strażackiej oraz Podgórnej. Odbył się on 20 stycznia 2023 roku. Cena wywoławcza - 5,4 mln złotych.

- Do udziału w przetargu nie zgłosił się żaden zainteresowany - poinformowała nas Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzeczniczka magistratu.

Drugi przetarg na zakup zabytkowej strażnicy

Kolejny (drugi) przetarg na zakup zabytkowej strażnicy odbędzie się 15 maja. Tym razem cena wywoławcza jest niższa o jedną czwartą i wynosi 4 057 000 złotych.

Oferta obejmuje czterokondygnacyjny budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 1749 metrów kwadratowych, budynek warsztatowo-magazynowy o powierzchni użytkowej 590 metrów kwadratowych, lokal użytkowy o powierzchni 181 metrów kwadratowych, kilka mniejszych budynków oraz działki.

Aby wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium w wysokości 405 750 złotych do 10 maja.

Elewacja kamienicy przy. ul. Piłsudskiego 34-36, Bytom

Może Cię zainteresować:

Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego znowu lśni pięknem cegły. Odsłonięto elewację po renowacji

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon