Kolizja starego tramwaju typu "N" z samochodem na ulicy Piekarskiej w Bytomiu

Stare wagony typu "N" wróciły na linię 38 na ulicy Piekarskiej w Bytomiu tylko na miesiąc, a już zaliczyły nieprzyjemne spotkanie z samochodem. Kolizja wydarzyła się 6 lipca 2022 r. rano.

Stare wagony tramwajowe wróciły na słynną linię 38 w Bytomiu po przerwie pandemicznej. Pisaliśmy o tym: Historyczne wagony tramwajowe, "N-ki", wracają na ulicę Piekarską w Bytomiu. Tylko na miesiąc

Jednak historyczne wagony będą jeździć tą trasą tylko do końca lipca, bo później zaczyna się wielka przebudowa ulicy Piekarskiej.

Pechowy był to początek kursowania dla jednego z wagonów. Dzisiaj, w środę 6 lipca 2022 r., na ulicy Piekarskiej nastąpiła kolizja wagonu typu "N" z samochodem.

Przy przystanku Bytom Smolenia, na skrzyżowaniu z ul. Smolenia, nastąpiła kolizja wagonu typu "N" z samochodem. Wina leżała po stronie kierującej nim kobiety. Pani przyznała się do winy, podpisała oświadczenie - mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich. - Wagon podmieniliśmy na inny tego samego typu i dalej "N-ka" jeździ tą trasą, tylko inna - dodaje Zowada.

Konieczne było wstrzymanie ruchu tramwajów od godz. 8.57 do 9.25 6 lipca.

ZOBACZ TEŻ:

15 najważniejszych dzieł moderny na Śląsku

Może Cię zainteresować:

15 najwybitniejszych dzieł architektury modernistycznej na podzielonym Śląsku. Numer jeden mógł być... tylko jeden

Autor: Redakcja

01/07/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon