Lampy z Dworcowej oświetlą inne rejony Bytomia

Przebudowa ulicy Dworcowej idzie pełną parą. Okazuje się, że na tej inwestycji skorzystają też inne rejony miasta. Nowoczesne oprawy LED z naszego głównego deptaka oświetlą jedną ze śródmiejskich ulic i park w Łagiewnikach.

Latarnie na rycerskiej

Wielka przebudowa Dworcowej

W 2019 roku w ramach unijnego projektu modernizacji oświetlenia ulicznego dokonano wymiany starych źródeł światła należących do miasta na energooszczędne oprawy LED. Inwestycja objęła wówczas blisko 3000 latarń na terenie całego Bytomia, w tym m.in. lampy znajdujące się na ulicy Dworcowej.

Nasza główna ulica handlowa przechodzi obecnie gruntowną przebudowę, która ma zmienić jej oblicze. Deptak ma się stać bardziej przyjazny dla mieszkańców, aby nie tylko przez niego przemykali w drodze na dworzec lub do Agory, lecz by się na nim zatrzymywali, spędzali więcej czasu i chętnie korzystali z tamtejszych sklepów, restauracji i punktów usługowych. W tym celu pojawi się tam nowa nawierzchnia, więcej zieleni, wygodne ławki itd.

Oświetlenie z Dworcowej trafi na Rycerską i do Parku Amendy

Dworcowa zyska również nowe oświetlenie bardziej dopasowane do nowego wystroju ulicy. W tej sytuacji Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecydował się wykorzystać oprawy zamontowane tam w 2019 roku w innych rejonach Bytomia.

Pierwsze z nich zostały już przeniesione na ulicę Rycerską, gdzie zastąpiły stare lampy sodowe, które ulegały częstym awariom. Trzeba przyznać, że po tej wymianie na ulicy po zmroku jest znacznie jaśniej. Kolejne oprawy z Dworcowej mają być sukcesywnie przenoszone do Parku Amendy w Łagiewnikach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Układanie kostki na Dworcowej

Ruszyło układanie nawierzchni na Dworcowej

EC Szombierki

Inwestor rozpoczął prace wewnątrz EC Szombierki

Zielona strefa przy ul katowickiej

Malutki pareczek zamiast wyrwy w zabudowie

Mariusz Wołosz w "Musimy porozmawiać o Bytomiu"

Wołosz: "Rynek wymaga przebudowy. Będziemy szukać pieniędzy"

Remont widzimisie

Kawiarnia Pod Misiami bliska ukończenia

Tragiczny pożar w Bytomiu

Tragiczny pożar mieszkania w Bytomiu. Zginęły dwie osoby

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło