Mało hulajnóg w Bytomiu? Bolt będzie mieć konkurencję!

Bytomianie już od paru lat mogą korzystać z elektrycznych hulajnóg do poruszania się po mieście. Do tej pory taką usługę oferowała tylko jedna firma. Od tego sezonu będzie miała jednak poważnego konkurenta.

Lime
Hulajnoga lime

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Bytomiu dwa lata temu. Można z nich korzystać przy pomocy aplikacji Bolt na telefony komórkowe. Pierwotnie charakterystyczne, zielone jednoślady umożliwiały poruszanie się po Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach i Łagiewnikach, lecz wraz z upływem czasu ich zasięg ulegał zmianie. Obecnie strefa ruchu obejmuje centrum Bytomia i Szombierki.

Już jutro na nasz lokalny rynek wkroczy nowy gracz. Lime - największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne - zapowiedziała uruchomienie swojej usługi w Bytomiu od 7 marca br.

- Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach. Z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i stale powiększamy obszary naszego działania - teraz także o Bytom - komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland. - Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej przygotować do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie, tak aby nasze urządzenia jak najlepiej służyły mieszkańcom - dodaje.

W Polsce Lime jest obecna od 2018 roku i dysponuje flotą ponad 22 tysięcy urządzeń w ponad 50 miastach. Podobnie, jak w przypadku Bolta, aby z nich skorzystać należy użyć stosownej aplikacji na smartfony z systemami Android lub iOS do zeskanowania kodu QR znajdującego się na kierownicy.

Firma stworzyła listę 5 najważniejszych zasad, które należy przestrzegać podczas poruszania się jej pojazdami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
Byt hulajnogi bytom

Może Cię zainteresować:

Hulajnogi elektryczne Bolt w końcu w Bytomiu. Sprawdź zasady wypożyczania i jazdy

Autor: Katarzyna Pachelska

26/03/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon