Marcin Banot wspiął się na wieżowiec w Paryżu. Datki z aukcji przeznaczy na leczenie Michała z Bytomia

Marcin Banot podjął się próby wejścia na 200-metrowy wieżowiec w Paryżu bez zabezpieczeń. Udało mu się tego dokonać 30 czerwca. Mieszkaniec Świętochłowic postanowił przekazać datki z aukcji butów, które miał na sobie podczas wspinaczki na leczenie Michała Skowronka z Bytomia.

FB Marcin Banot
Marcin Banot wspiął się na wieżowiec w Paryżu

Marcin Banot po raz drugi wspiął się na wieżowiec Montparnasse

Już po raz kolejny Marcin Banot dokonał niemożliwego. Podczas trwających zamieszek w Paryżu podjął próbę wejścia na wieżowiec Montparnasse (ma 59 pięter i wysokość 210 metrów) bez zabezpieczeń. Po raz pierwszy wspiął się na ponad 200-metrowy budynek w 2020 roku.

Wyzwania podjął się w szczytnym celu. Świętochłowiczanin zadeklarował pomoc 16-letniemu Michałowi Skowronkowi z Bytomia, który na skutek upadku z dużej wysokości złamał kręgosłup w odcinku lędźwiowym.

- Wspinaczka na Montparnasse po szerokich oknach! Film ze wspinaczki wkrótce na kanale BNT. przypominam wam ze zbieramy pieniądze na rehabilitacje mojego przyjaciela - napisał w mediach społecznościowych po zdobyciu wieżowca.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Banot wspiął się na hotel Marriott w Warszawie - także bez zabezpieczeń. Natomiast 2021 roku zdobył wieżę Eiffla. Udało mu się wspiąć również szczyt wieżowców w Barcelonie.

Dochód z aukcji Marcina Banota zostanie przeznaczony na leczenie bytomianina

W czwartek, 6 lipca świętochłowiczanin oznajmił, że buty i odzież, w których zdobył wieżowiec Montparnesse zostaną także przeznaczone na leczenie i rehabilitację Michała Skowronka. - Do sprzedania mam buty w których wspiąłem się na Montparnasse w Paryżu. La sportiva TC-pro olive rozmiar 43. Film ze wspinaczki wkrótce zatrzęsie internetem natomiast buty wystawiam już teraz na aukcję. Cała suma ze sprzedaży butów poleci na zbiórkę pieniędzy dla Michała Skowronka. Cena wywoławcza to 500 zł. Licytujemy w komentarzach. Aukcja trwa do ostatniego dnia lipca 2023 do godziny 00:00.

Kwotę zbiórki na leczenie młodego bytomianina wyznaczono na 150 tysięcy złotych. Środki pieniężne zostaną przeznaczone na kosztowne turnusy rehabilitacyjne, terapię biologiczną oraz inne zabieg zdrowotne. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Dominik Makowski

Może Cię zainteresować:

Bytom. Trwa zbiórka dla Dominika Makowskiego na operację oczu. Jego gałka oczna zanika

Autor: Martyna Urban

12/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon