Modernizacja kamienicy Petera Spyry na ukończeniu. Stanie się wizytówką Rozbarku

Trwa modernizacja elewacji zabytkowej kamienicy na rogu ulic Witczaka i Piłsudskiego. Wykonawca prac dokonał wymiany konstrukcji stropów i dachu oraz zakończył termomodernizację zewnętrznych przegród budynku i odnowił elewację historycznej kamienicy z 1884 roku. Za blisko dwa miesiące prace zostaną zakończone.

Zabytkowa kamienica w Rozbarku pięknieje z każdym dniem

Kamienica Petera Spyry, pochodząca z końca XIX wieku przechodzi renowację. Prace remontowe rozpoczęły się w pierwszej połowie 2023 roku. Wykonawca w pierwszej połowie maja przeprowadził modernizację i ocieplenie jednej ze ścian budynku. W dalszym etapie prac wymienione zostały okna i drzwi, odnowiona elewacja frontowa, a także odbył się remont klatki schodowej w budynku oraz wydzielenie łazienek w lokalach.

- Inwestycja w budynku przy ul. Witczaka 37 została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje m.in. termomodernizację, wymianę okien i drzwi, odnowienie elewacji frontowej, a także remont klatki schodowej w budynku i wydzielenie łazienek w lokalach - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. - Po zakończeniu prac w częściach wspólnych budynku, Bytomskie Mieszkanie ogłoszą kolejny przetarg, w ramach którego wyremontowanych zostanie 11 mieszkań - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Najpierw kompleksowa termomodernizacja, a następnie remonty mieszkań

Znajdująca się na rogu ulicy Witczaka i Piłsudskiego kamienica po kapitalnym remoncie stanie się jedną z wizytówek Rozbarku. W ramach umowy z wykonawcą, czyli firmą TERMOPROJEKT Sp. z o.o z Rudy Śląskiej cały budynek przejdzie kompletną termomodernizację z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i gazowej oraz systemu ogrzewania na kotły gazowe dwufunkcyjne. Ponadto wymienione zostaną także okna i drzwi, wykonawca wydzieli łazienki w lokalach oraz wyremontuje klatkę schodową i piwnice.

Po zakończeniu wszystkich prac Bytomskie Mieszkania planują ogłosić przetarg na II etap, czyli remont lokali mieszkalnych, aby przygotować je do zasiedlenia. W sumie miasto odzyska kolejne 11 mieszkań o powierzchni od 36 do 77 mkw.

Zakończenie pierwszego etapu prac prowadzonych w kamienicy pochodzącej z 1884 roku jest na koniec września 2023 roku.

Kamienica Petera Spyry Bytom

Może Cię zainteresować:

Bytomska kamienica z XIX wieku przechodzi termomodernizację. Wkrótce stanie się wizytówką Rozbarku

Autor: Redakcja Bytomski

23/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon