Na film do kina? Nie! W plener lub na... lodowisko

To już tradycja, że latem miłośnicy srebrnego ekranu zamieniają sale kinowe, na mniej oczywiste przestrzenie. Wzorem poprzednich lat bytomianie mogą oddawać się filmowej uczcie w najróżniejszych częściach miasta. Pierwszy pokaz już za nami.

Hubert Klimek / UM Bytom
Bckino plenerowe miechowice

Cykl letnich pokazów plenerowych otworzyła francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”, którą zaprezentowano w miechowickim parku przed odrestaurowaną częścią pałacu Tiele-Wincklerów. Dla widzów przygotowano rzędy wygodnych leżaków z logiem Beceku, a na film przyszedł również dobrze tu znany czarny kot.

Kolejne pokazy będą odbywać się w cyklu tygodniowym. W najbliższy piątek na Rynku zostanie wyświetlony nagrodzony aż dwoma Oskarami „Najgorszy człowiek na świecie”, 21 lipca przed Bytomskim Centrum Kultury będziemy mogli zobaczyć „Lombard” - obsypany nagrodami film dokumentalny o bytomskim komisie, natomiast w następnych tygodniach w Suchej Górze, Śródmieściu i Szombierkach zostaną zaprezentowane takie tytuły, jak: „Hazardzista” w reżyserii Paula Schradera, kryminalna komedia „Maskarada”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Kłamstewko” czy „Sokół z masłem orzechowym”.

Pokazy plenerowe są organizowane przez Becek przy współpracy z miastem, a głównym sponsorem jest firma FCC Polska. Bilety w cenie 5 zł są dostępne na stronie BCK, w kasach budynku przy pl. Karin Stanek 1 oraz na miejscu przed samymi pokazami. W razie niekorzystnych warunków pogodowych lokalizacja seansów może ulec zmianie, bądź mogą zostać całkowicie odwołane.

Kino na lodowisku

Gratkę dla kinomanów przygotował również Ośrodek Sportu i Rekreacji. Już dziś w ramach akcji „Lato w mieście” na płycie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 wyświetlone będą dwa filmy. Pierwszy powinien trafić w gusta młodszych widzów, zaś drugi zadowoli starszą widownię. O 17:00 na płycie lodowej areny zostanie wyświetlony film dla dzieci „Szkoła magicznych zwierząt”, natomiast o 19:00 na ekranie pojawi się francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”.

Dla widzów przygotowano ponad 100 miejsc. Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na temperaturę panującą na lodowisku należy się odpowiednio przygotować. Najlepiej zabrać ze sobą jakieś cieplejsze ubranie, ponieważ będzie trzeba wytrzymać tam w temperaturze 16 stopni Celsjusza.

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

Może Cię zainteresować:

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

Autor: Reklama

29/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon