Nie żyje Katarzyna Grzegorczyk. Była nauczycielką w bytomskiej Szkole Muzycznej

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu poinformowała o śmierci nauczycielki Katarzyny Grzegorczyk. - Jej praca pomogła wielu uczniom zrealizować swoje marzenia poprzez udział w wielu prestiżowych koncertach i konkursach - wspomina ją szkoła muzyczna.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nie żyje Katarzyna Grzegorczyk

We wtorek, 14 lutego bytomska szkoła muzyczna poinformowała o śmierci Katarzyny Grzegorczyk, nauczycielki akompaniamentu oraz gry na fortepianie. Pedagog zmarła 13 lutego 2023 roku.

- Była nauczycielem z powołania. Jej praca pomogła wielu uczniom zrealizować swoje marzenia poprzez udział w wielu prestiżowych koncertach i konkursach, wielkie oddanie z jakim poświęcała się swoim wychowankom stanowiło dla nas wszystkich źródło podziwu - wspominają nauczycielkę pracownicy szkoły muzycznej.

Oprócz pracy w bytomskiej szkole muzycznej, nauczycielka brała udział w koncertach organizowanych przez Muzeum Górnośląskie. W 2022 roku akompaniowała dyplomantom szkoły podczas występów. Oprócz tego w czerwcu 2022 roku wystąpiła podczas "Weekendu z Pałacem", czyli muzycznego wydarzenia organizowanego w miechowickim Pałacu. Nauczycielka zagrała wówczas na pianinie podczas koncertu wiolinistycznego.

- Wspaniała, zawsze pogodna i uśmiechnięta. Znakomita pianistka obdarzona ogromną wrażliwością na muzykę. Miałem zaszczyt grać z Kasią recital dyplomowy i 6 lat w bytomskiej szkole muzycznej. Nie jestem w stanie napisać jak wielu rzeczy mnie nauczyła w muzyce i jak bardzo była inspirująca - opisał Katarzynę Grzegorczyk jej znajomy,

Kawai sk ex ep w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

W odrestaurowanej sali koncertowej stanął mercedes wśród fortepianów

Autor: Daniel Lekszycki

23/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon