Nocny pożar w Bytomiu. Ewakuowano pięć osób

W sobotę, 20 stycznia 2024 r., wybuchł pożar w pustostanie przy ul. Huta Julia w Bytomiu. Ewakuowano mieszkańców sąsiedniego budynku.

Ogień pojawił się po godz. 3.00. Palił się dach pustostanu o powierzchni około 600 metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej.

- W wyniku zdarzenia ewakuowano 5 osób z sąsiedniego budynku mieszkalnego. Udały się do członków rodzin – podają w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na czas akcji w sąsiednich budynkach wyłączono zasilanie. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Straż pożarna zakończyła działania krótko przed godz. 7.00.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu informuje: 20 stycznia o godzinie 03:13 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Huty Julia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia teren zabezpieczono i w wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest część dachu pustostanu (budynek IV kondygnacyjny, najbliższy budynek oddalony o około 5 metrów). Uzyskano informację od mieszkańców sąsiedniego budynku, że pustostan jest niezamieszkały.

Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu z drabiny mechanicznej na palący się dach pustostanu. Ze względu na zły stan obiektu podjęto decyzję o prowadzeniu działań gaśniczych z zewnątrz budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy. Dalsze działania polegały na podaniu dwóch dodatkowych prądów wody z drabin mechanicznych. O godzinie 06:47 pożar został zlokalizowany (nie rozprzestrzenia się).

Z uwagi na duże zagrożenie dla ratowników związane ze złym stanem budynku, ryzykiem zarwania się stropów, uszkodzoną klatką schodową oraz małym prawdopodobieństwem przebywania w budynku osób postronnych, przeszukano parterową część budynku oraz wizualnie sprawdzono pomieszczenia dostępne z okien będących w zasięgu drabiny mechanicznej – nikogo nie znaleziono. O godzinie 16:05 przeprowadzono kontrolę pogorzeliska przy użyciu drabiny mechanicznej i kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.

Narkotyki bytom breaking bad w szombierkach 2500 porcji

Może Cię zainteresować:

Breaking Bad w Szombierkach. Meta, amfa i marihuana w mieszkaniu 23-latka. 2500 dilerskich porcji

Autor: Redakcja Bytomski

18/01/2024

Lpr stroszek

Może Cię zainteresować:

Stroszek: Dziewczyna wpadła pod tramwaj

Autor: Redakcja Bytomski

15/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon