Nocny pożar w kamienicy w Bobrku. 12 osób ewakuowano. Dwójkę dzieci odwieziono do szpitala na badania

Dzisiaj (18 lutego 2022 r.) w nocy w jednej z kamienic w dzielnicy Bobrek wybuchł pożar. Prawdopodobnie było to podpalenie.

FB PSP Bytom
Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała zgłoszenie o godz. 2:42 w nocy z 17 na 18 lutego 2022 r.

Pożar w kamienicy w Bobrku

- Zgłoszenie dotyczyło zadymienia klatki schodowej w budynku wielorodzinnym trzypiętrowym (4 kondygnacje) przy ul. Konstytucji 38 w Bytomiu w dzielnicy Bobrek - relacjonuje młodszy kapitan Jacek Mania. - Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że jest pożar śmieci na korytarzu na trzecim piętrze - dodaje.

Pożar nie wybuchł więc w mieszkaniu, ale na korytarzu, gdzie ktoś pozostawił śmieci. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie tych śmieci.

12 osób ewakuowano z budynku

12 osób zostało ewakuowanych z budynku. Dwójka dzieci została zabrana do szpitala na badania - zdecydowała o tym załoga karetki, która przybyła na miejsce pożaru.

Po ugaszeniu pożaru większość lokatorów wróciła do swoich mieszkań. - Jedynie przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wyłączył z użytkowania mieszkanie, przy którym był pożar oraz strych - tam doszło do przepalenia belek stropowych między trzecim piętrem a strychem - dodaje mł. kap. Jacek Mania.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, w niedzielę 13 lutego 2022 r. w pożarze mieszkania przy ul. Jałowcowej w Łagiewnikach zginęły dwie osoby. Więcej: Tragiczny pożar mieszkania w Bytomiu

Czytaj też:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon