Strażacy z Bytomia pomagają w poszukiwaniach matki i córki w Częstochowie. O ich zabójstwo oskarżono Krzysztofa R.

Tą sprawą żyje od kilku dni cała Częstochowa. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia zaginęły 10 lutego. Wciąż nie odnaleziono ich, ale zarzut podwójnego zabójstwa postawiono 52-letniemu Krzysztofowi R. Dzisiaj strażacy z Bytomia pomagali w poszukiwaniu kobiet.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wciąż poszukują zaginionych 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej córki, 15-letniej Oliwii. Kobiety zaginęły 10 lutego 2022 r.

Zamordował? Ale gdzie są ciała kobiet?

We wtorek 15 lutego zatrzymany w tej sprawie 52-letni Krzysztof R., znajomy kobiet, sąsiad z jednego z ogródków działkowych, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, a wczoraj, 16 lutego, częstochowski sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni analizują wszystkie szczegóły i badają każdy nowy wątek w tej sprawie. Dzisiaj, 17 lutego, po raz kolejny przeczesywali rejon ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej w Częstochowie, gdzie 10 lutego ostatni raz widziana była Aleksandra Wieczorek. W działaniach brali udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu sprawdzali zbiorniki wodne znajdujące się w tym miejscu. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, poszukiwania zostały przerwane około godziny 14.00. Jutro planowane jest ich wznowienie.

Policjanci apelują do potencjalnych świadków

Policjanci apelują do wszystkich osób (znajomych, sąsiadów, współpracowników zaginionej Aleksandry Wieczorek, kolegów i koleżanek ze szkoły, do której uczęszczała zaginiona Oliwia Wieczorek, czy też znajomych 52-letniego Krzysztofa R.), które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach.
- Zwracamy się do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112 - dodają policjanci.

W dalszym ciągu mundurowi apelują, szczególnie do kierowców, którzy wieczorem 10 lutego lub w nocy z 10 na 11 lutego poruszały się pojazdem z zamontowana kamerką samochodową, by przejrzały nagrany materiał. Być może zarejestrowany został przejazd srebrnego forda focusa o numerze rejestracyjnym SC1836F.

Można dzwonić pod numer 997 lub 112, albo pisać na adres: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje policjanci zapewniają anonimowość.

Czytaj też:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon