Z Bytomia do Miasteczka pod gwiazdami! Górnośląskie Koleje Wąskotorowe zapraszają na Nocną Szychtę

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza na Nocną Szychtę. Odbędzie się ona w poniedziałek, 14 sierpnia. Jej uczestnicy przejadą się z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. W programie przewidziano też inne atrakcje.

https://www.facebook.com/GKWBytom
Pociąg GKW

To już dzisiaj. Nocna Szychta ze Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Gdzie? Oczywiście w Bytomiu. A dokładniej przy nastawni GKW na Karbiu (ul. Reja). Impreza rozpocznie się tam o godz. 18.00.

Można tam dotrzeć na własną rękę, można dojechać pociągiem ze stacji Bytom Wąskotorowy (odjazd o godz. 18.00), bądź zabytkowym Ikarusem! Autobusy te dowiozą zainteresowanych z Katowic i Chorzowa (Katowice Piotra Skargi – godz. 17.15, Park Śląski Ogród Zoologiczny – godz. 17.25, Chorzów Rynek – godz. 17.35, Bytom Arki Bożka – godz. 17.45, Bytom Karb Wąskotorowy – godz. 18.00). Koszt przejazdu autobusem 10 zł z Katowic i Chorzowa oraz 5 zł na terenie Bytomia. Bilety do nabycia w autobusie.

Począwszy od godz. 18 do godz. 20.30 przy nastawni GKW zaplanowano ognisko i zwiedzanie stacji z przewodnikami Stowarzyszenia. O godz. 20.30 uczestnicy Nocnej Szychty wyjadą pociągiem do Miasteczka Śląskiego. Tam przewidziano ok. pół godziny przerwy, a następnie skład ruszy w drogę powrotną. Do stacji Bytom Karb Wąskotorowy ma dotrzeć ok. godz. 23.30, zaś do stacji Bytom Wąskotorowy o godz. 23.40.

Do Chorzowa i Katowic będzie można wrócić zabytkowym Ikarusem – o godz. 23.30 ma on odjechać z przystanku Bytom Karb Wąskotorowy, a 10 minut później ze stacji Bytom Wąskotorowy. Na kolejnych przystankach ma zameldować się: o godz. 23.45 (Bytom Arki Bożka), godz. 23.55 (Chorzów Estakada), godz. 0.05 (Park Śląski Ogród Zoologiczny) i godz. 0.15 (Katowice Piotra Skargi). Jak zastrzegają organizatorzy godziny kursu powrotnego mogą ulec niewielkim zmianom (czyt: jeśli wracający z Miasteczka Ślaskiego pociąg się spóźni, to Ikarus poczeka).

Bilety na Nocną Szychtę kosztują 50 zł (normalny) oraz 40 zł ulgowy (dla uczniów, studentów do 24 roku życia oraz osób niepełnosprawnych). Bilety do nabycia na stronie internetowej SGKW.

Industriada 2023 w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Parowóz "Ryś" na glajzach! Tak wyglądała Industriada 2023 w Bytomiu

Autor: Redakcja Bytomski

18/06/2023

Wąskotorówka Rudy

Może Cię zainteresować:

Dobra wiadomość dla turystów: trasa zabytkowej kolei wąskotorowej w Rudach wydłuży się. Elementy niezbędnej infrastruktury przekazały PKP PLK

Autor: Martyna Urban

23/08/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon