Nowe informacje w sprawie incydentu na basenie w parku Kachla. Urząd Miasta tłumaczy, co się stało. Dziewczynka zaalarmowała matkę, że zaczepia ją mężczyzna

Znamy szczegóły wydarzenia, do jakiego doszło wczoraj, 15 lipca, na terenie bytomskiego kąpieliska. Pewien mężczyzna miał zaczepiać bawiące się tam dzieci. Zarówno on, jak i jego trzej towarzysze, zostali zatrzymani przez policjantów.

UM Bytom
Bytom park kachla zatrzymanie

Co stało się w Parku Kachla?

Po wczorajszych doniesieniach dotyczących niebezpiecznie wyglądającej sytuacji oraz związanych z nią domysłach, znamy więcej informacji. Dziś, 16 lipca, rozmawialiśmy w tej sprawie z rzeczniczką bytomskiej komendy.

Policja zatrzymała cztery osoby przy basenie w parku Kachla. Jutro staną przed prokuraturą

Także dzisiaj, około godziny 12:00, do sprawy odniósł się Urząd Miasta Bytomia. Przekazane do publicznej wiadomości informacje pozwalają zdementować część plotek krążących wśród zainteresowanych. W opublikowanym oświadczeniu czytamy:

Ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie.

Pracownicy zabezpieczający teren kąpieliska zainterweniowali w tej sprawie i zatrzymali mężczyznę oraz jego trzech towarzyszy. Na miejsce wezwano stróży prawa. Policjanci zabrali ze sobą wspomniane cztery osoby. Urząd Miasta wyjaśnia także, do czego doszło po przyjeździe funkcjonariuszy:

Po zatrzymaniu mężczyzn przez ochronę i po przybyciu policji na miejsce, na kąpielisku utworzyło się zbiegowisko. Ochroniarze pomogli policjantom zabezpieczyć teren. W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie, policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego.

Urzędnicy miejscy podają, że zatrzymani mężczyźni w wieku 18-55 lat są obywatelami Gruzji. Policja zabezpieczyła już nagrania z kamer monitoringu. Aktualnie funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.

Zajście na basenie w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała cztery osoby przy basenie w parku Kachla. Jutro staną przed prokuratorem

Autor: Red Bytomski

16/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon