Obchody jubileuszowe bytomskiego Wydziału Teatru Tańca. Studenci zapraszają na pokazy taneczno-aktorskie

W tym roku akademickim Wydział Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego świętuje 15. rocznicę istnienia. Samorząd Studencki, w porozumieniu z Pedagogami i Władzami WTT przygotował z tej okazji jubileuszowe niespodzianki. W tym tygodniu liczne pokazy w wykonaniu studentów WTT.

Jubileusz wtt

W dniach 18-22 grudnia rozpoczyna obchody swego jubileuszu bytomski Wydział Teatru Tańca. Spektakl o spotkaniu po latach emerytowanej tancerki z jej byłą, wieloletnią uczennicą, próba odtworzenia zdarzeń historycznych na Uniwersytecie Wileńskim, które doprowadziły do powstania getta ławkowego, transowy performens zbudowany wokół tematu kobiecego ciała, czy solowy występ z ośmiornicą w tytule (praca nagrodzona w 2023 roku BEST SOLO DANCE PERFORMANCE oraz AUDIENCE AWARD podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca SzólóDuó) – to tylko niektóre z wielu propozycji przygotowanych przez studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu na ten tydzień.

Cały rok jubileuszowych niespodzianek

Na dzisiejsze wydarzenie – trzy spektakle oraz zakończeniowy jam taneczny – jest jeszcze szansa zdobyć bilety na stronie Teatru Rozbark.

Dodatkowo przez cały piątek, w formie transmisji online na platformie Vimeo, dostępny będzie dla publiczności spektakl dyplomowy studentów WTT z 2021 roku „Flying Fish”, z choreografią Ferenca Fehéra. „Flying Fish” zaprezentowano na 39. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, skąd studenci wrócili obsypani nagrodami – otrzymali Honorową Nagrodę Specjalną za pracę zespołową oraz Nagrodę im. Jana Machulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” dla zespołu aktorskiego. Link do transmisji zostanie opublikowany 21 grudnia na różnych kanałach Wydziału Teatru Tańca (Facebook, Instagram, strona).

Szczegóły dotyczące wydarzeń na stronie WTT AST oraz na Facebooku.

Warto wspomnieć, że obchody jubileuszowe Wydziału zaplanowane są na cały rok akademicki 2023/2024 - o wydarzeniach na bieżąco informować będą organizatorzy na różnych kanałach Uczelni.

Unikat na skalę kraju i Europy

Wydział jest jedynym wydziałem Filii krakowskiej AST w Bytomiu, gdzie mieści się przy ul. Piłsudskiego 24a. WTT współpracuje z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark, ale też innymi ośrodkami kultury i oświaty w Bytomiu. Jest ewenementem na skalę kraju – nie ma drugiego takiego wydziału w Polsce. W roku 2018 przyszłość wydziału stanęła pod znakiem zapytania, kiedy senat AST w Krakowie podjął decyzję o zawieszeniu rekrutacji i mowa była o wygaszaniu kierunku, jednak w wyniku silnej reakcji środowiska artystycznego, studentów, ówczesny samorządu i sympatyków, udało się uniknąć jego zamknięcia.

Neumann

Może Cię zainteresować:

Przemysław Neumann, fotograf z Bytomia, wydał kalendarz na 2024 rok ze swoimi zdjęciami ulubionego miasta

Autor: Katarzyna Pachelska

20/12/2023

Zdjęcia lotnicze Bytomia

Może Cię zainteresować:

Najstarsze zdjęcia Bytomia z lotu ptaka. Pamiątki po wieku szpiegowskich wyprawach nad nasze miasto

Autor: Tomasz Borówka

20/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon