Obchody Święta Flagi w Bytomiu. Na rynku odbędzie się m.in. wspólne układanie flagi

2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, które zostało ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. Z tej okazji bytomskie przedszkolaki przeszły przez miasto z biało-czerwonymi flagami, a następnie wspólnie ułożyły polską flagę. Dalsza część obchodów rozpocznie się o godzinie 17.00 na bytomskim rynku.

Święto Flagi w Bytomiu

Jak co roku bytomski urząd miejski zaplanował atrakcje dla mieszkańców z okazji obchodów Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W godzinach porannych 2 maja przedszkolaki przeszły przez bytomskie ulice z biało-czerwonymi flagami. Młodym bytomianom przygrywała Orkiestra Dęta KWK "Sośnica"

Oficjalna część wydarzenia rozpocznie się natomiast o godzinie 17.00. Wówczas na Rynku, odbędzie się happening historyczny. W programie nie zabraknie m.in. wspólnego układania biało-czerwonej flagi, pokazu mody z okresu 20-lecia międzywojennego oraz spaceru po Bytomiu, który poprowadzi Wojciech Korfanty. O oprawę artystyczną zadba Koncertowa Orkiestra Dęta Power of Winds pod dyrekcją Klaudiusza Jani.

Urząd zachęca do wywieszenia flagi

2 maja to Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, ustanowione w 2004 roku, z okazji obchodów bytomski urząd miejski zachęca do jej wywieszenia.

- Coraz częściej, poza instytucjami państwowymi, flagi w oknach wywieszają też mieszkańcy miasta. Dzisiaj 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm 20 lutego 2004 roku. Zachęcamy wszystkich bytomian do wywieszenia flagi i uczczenia przypadających na początku maja świąt - zachęca magistrat.

Byt polska flaga

Może Cię zainteresować:

Bytomianie nie chcą biało-czerwonej flagi?

Autor: Maciej Poloczek

04/01/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon