Ostatnie pożegnanie bytomskiej Smerfetki i msza. Jest już znana data pogrzebu śp. Grażyny Wołowiec

Jedna z najbardziej barwnych postaci Bytomia, nazywana bytomską Smerfetką Grażyna Wołowiec, zmarła w szpitalu. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w jej pożegnaniu, powinni sobie zarezerwować czas w najbliższy czwartek, 2 lutego.

Fb Lodziarnia U Fiołków
Grażyna Wołowiec pogrzeb

Jak informuje Tomasz Fiałkowski z Lodziarni U Fiołków, ostatnie pożegnanie śp. Grażynki Wołowiec, bytomskiej Smerfetki, odbędzie się w czwartek 2 lutego 2023 r. o godz. 10:00. Msza żałobna będzie miała miejsce w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, w Bytomiu przy ul. Ligonia 2. Ostatnie pożegnanie i uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11:00 w Domu pogrzebowym Walicki w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 99.

Grażyna Wołowiec zmarła w szpitalu w nocy z 29 na 30 stycznia 2023 roku. Przeżyła 55 lat.

Była jedną z najbardziej barwnych postaci Bytomia. Serca bytomian skradła swoim uśmiechem. Spacerowała po mieście, śpiewała i rozmawiała z ludźmi, bez których nie umiała żyć. Znana była jako bytomska Smerfetka.

Dzięki zaangażowaniu społeczników kilka lat temu Grażyna Wołowiec dostała nowe mieszkanie. W poprzednim warunki były fatalne. Otrzymała też konieczną pomoc lekarską etc. Niestety, w ostatnim czasie ciężko chorowała.

Grażyna Wołowiec w życiu nie miała łatwo. Wychowywała się w domu dziecka, a ze względu na lekką niepełnosprawność często spotykała się z drwinami. Krótko pracowała, ale ostatecznie przyznano jej niewielką rentę inwalidzką.

Pościg, Bytom

Może Cię zainteresować:

Pościg ulicami Bytomia. Policjanci gonili kierowcę auta, który nie zatrzymał się do kontroli. Był kompletnie pijany

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego

Może Cię zainteresować:

Interwencja karetki na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 50-letnia kobieta doznała urazu głowy

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Rondo Praw Kobiet w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Rondo Praw Kobiet w Bytomiu i dyskusja podczas sesji. "Najwięcej do powiedzenia mają mężczyźni"

Autor: Patryk Osadnik

30/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon