Panattoni uzyskało finansowanie na wielkie centrum logistyczne w Bytomiu

Projekt budowy ogromnych magazynów przy ulicy Węglowej w Bytomiu uzyskał wielomilionowe finansowanie. Będzie to pierwsza w naszym mieście inwestycja Panattoni - najaktywniejszego dewelopera nieruchomości przemysłowych na świecie.

Panattoni
Panattoni park bytom weglowa

Przedsięwzięcie jest efektem kilkuletnich przygotowań. Już w 2020 roku władze Bytomia zawarły porozumienie z firmą GTB Metropolis w sprawie zagospodarowania terenów przy ulicy Węglowej, natomiast w lutym 2022 ruszyła przebudowa 500-metrowego odcinka drogi dojazdowej do przyszłej inwestycji. Pierwotnie grunty były przygotowywane z myślą o budowie ok. 20 różnych zakładów, jednak ostatecznie całość została kupiona przez jedną firmę - Panattoni, największego dewelopera nieruchomości przemysłowych w Polsce.

W marcu 2022 wydano pozwolenie na budowę trzech hal magazynowych z zapleczem socjalno-biurowym oraz dróg wewnętrznych wraz z parkingami i placami manewrowymi.

- Panattoni Park Bytom to ogromny projekt, obejmujący aż 130 000 m kw. w nowej dla nas lokalizacji, w której widzimy wielki potencjał. Dostrzega go również bank PEKAO SA, który na realizację udzielił nam kredytu w znaczącej kwocie 80 mln euro - mówi Karina Trojańska, Chief Financial Oficer w Panattoni. - Kolejne ośrodki województwa śląskiego przyciągają regionalnych i międzynarodowych gigantów z dziesiątek branż. Konsekwentnie wspieramy rozwój regionu dostarczając nowoczesne powierzchnie przemysłowe, a wsparcie instytucji finansowych jest niezbędne w dalszych wzrostach, dlatego dziękujemy dziękujemy bankowi PEKAO SA, który współpracuje z nami po raz kolejny, uznając wagę naszych inwestycji - dodaje.

Jak podaje inwestor Panattoni Park Bytom I ma się sprawdzić zarówno do obsługi procesów logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą, dostosowaną do działalności przyszłych najemców. Hale przy ul. Węglowej mają spełniać najwyższe standardy z zakresu zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Zaimplementuje też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej.

- Bytom jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, ponieważ łączy atuty regionu, takie jak dobre połączenia komunikacyjne, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i bogate zasoby uzbrojonych terenów. Należy też podkreślić otwartość i probiznesowe podejście władz lokalnych. Jednocześnie na tę chwilę miasto nie dysponuje jeszcze dużą ilością nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego widzimy ogromny potencjał do rozwoju - stwierdziła Aurelia Rachtan, Senior Development Manager w Panattoni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon