Pijany kierowca uszkodził cztery auta. Zatrzymali go świadkowie

Szybka i zdecydowana reakcja świadków uniemożliwiła ucieczkę pijanego kierowcy, który swym samochodem uszkodził na ul. Zabrzańskiej cztery inne pojazdy. Zatrzymany 52-latek miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

mat. Policja
Alkomat

Policja komplementuje bytomskich kierowców. Za co? Za przytomne zachowanie, które uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Podczas wykonywania manewru wymijania 52-letni mężczyzna najechał na ulicy Zabrzańskiej na prawidłowo zaparkowane samochody, uszkadzając cztery z nich. Zaraz po tym próbował odjechać z miejsca zdarzenia, ale świadkowie mu na to nie pozwolili. Jeden z nich zabrał kluczyki mu ze stacyjki, a inny powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało, że w jego organizmie znajduje się 3,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Bytomia stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze podkreślają, że bez stanowczej reakcji świadków 52-latek odjechałby z miejsca zdarzenia stanowiąc zagrożenie dla wszystkich innych uczestników ruchu, a konsekwencje tego mogłyby być tragiczne.

39 781781

Może Cię zainteresować:

Bytomska Policja usuwa narkotyki z rynku

Autor: Redakcja Bytomski

23/10/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon