Piłkarskie sympatie na zawsze

Każdy fan piłki nożnej lub innego sportu zespołowego ma szczególny sentyment dla danej drużyny. Zazwyczaj jest to przede wszystkim kadra narodowa, później lokalny klub, no i wreszcie jeden z topowych klubów odnoszący sukcesy w Lidze Mistrzów UEFA. Tak wygląda to zgodnie z panującym stereotypem, ale prawie nigdy nie zdarza się kibicowanie wyłącznie jednej drużynie. Jak to zatem jest z tymi futbolowymi sympatiami?

Piłkarskie sympatie na zawsze

Siła osobowości

Wiek dziecięcy to okres, kiedy szukamy idoli, autorytetów. Ciężko jednoznacznie rozsądzić, czy wybitni sportowcy powinni być wzorem do naśladowania, ze względu na pewne kwestie pozaboiskowe, natomiast większość z nas była ślepo zapatrzona w brazylijskiego Ronaldo czy też Zinedine’a Zidane’a. Tak też inkorporowaliśmy barwy ich klubów, co jest naturalną koleją rzeczy. Kolejne sezony oznaczały rotacje ekip, ekscytowaliśmy się głośnymi transferami, ale zapytani o najlepszy klub bez mrugnięcia okiem wskazywaliśmy ten jeden jedyny, okraszony potężną dawką sentymentu.

Bogactwo różnorodności

Dorastając, uwrażliwiamy się na wiele niedostrzeganych wcześniej dla nas detali. Wraz z coraz większą świadomością, zauważamy ciemną stronę piłki na najwyższym poziomie, gdzie rządzą przede wszystkim pieniądze. Kłopoty Juventusu Turyn w związku z aferą Calciopoli czy też niezbyt przejrzyste reguły finansowego fair play, stosowane przez organizację UEFA, przyprawiają kibiców o ból głowy. Skłaniamy się wówczas ku wspieraniu mniej popularnych klubów z przekonaniem, że to tam jest jeszcze miejsce na radość z gry.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – dzięki temu zaglądamy w miejsca naprawdę interesujące piłkarsko, bo któż by nie chciał pójść na mecz Derbów Zagłębia Ruhry? Kapitalna atmosfera takich wydarzeń skłania nas do tego, aby uwolnić jeszcze więcej adrenaliny. Operator bukmacherski SuperBet oferuje promocję SuperBet Supergame, w której możemy wygrać nawet 50 tysięcy złotych, jeśli uda nam się wygrać sześć zakładów w kolejce gry.

Wielowątkowe podejście do danej dyscypliny pozwala nam cieszyć się nią przez okrągły rok. Kalendarz piłkarski wypełniony jest stałymi punktami, jak choćby relacjonowane na żywo okna transferowe, fazy Ligi Mistrzów lub pucharów krajowych, dlatego nie powinniśmy ograniczać się do śledzenia losów tylko jednej ekipy. Pozwala to osiągnąć jeszcze większą satysfakcję, a również wymierne korzyści w promocji Supergame bukmachera Superbet, który zawsze stoi na straży dobrych kursów w różnych dyscyplinach sportowych i rozgrywkach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon