Piłkarze wodni z Bytomia wicemistrzami Polski młodzików. W Warszawie pokonali aż cztery zespoły

Młodzicy WTS Polonia Bytom podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski (U-13) zdobyli srebrny medal. Podczas zawodów zorganizowanych w Warszawie pokonali łącznie cztery zespoły. Natomiast mistrzostwo Polski zdobył zespół Arkonia Waterpolo Szczecin.

Piłkarze wodni z Bytomia wicemistrzami Polski

Młodzicy WTS Polonia Bytom ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Bytomscy waterpoliści ze srebrnym medalem podczas Mistrzostw Polski Młodzików (U-13). Rywalizacja odbyła się w miniony weekend, 24-25 czerwca w Warszawie.

- Nasi młodzicy odnieśli zwycięstwo nad drużynami: ALFA Gorzów Wlkp., UKS Neptun Uniwersytet Łódzki oraz Szkoła Gortata Waterpolo Poznań, uznając jedynie wyższość zespołu Arkonia Waterpolo Szczecin, który zdobył Mistrzostwo Polski. Najbardziej zacięty mecz toczył się z drużyną UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa, który zakończył się remisem w regulaminowym czasie gry. W rozstrzygających rzutach karnych szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść bytomskich rekinów - poinformował klub WTS Polonia Bytom.

Turniej finałowy odbył się Pływalni Krytej w Pałacu Młodzieży PKiN w Warszawie. Tym razem tytuł mistrzów Polski powędrował do zespołu Arkonia Waterpolo Szczecin.

W skład bytomskiego zespołu podczas turnieju finałowego weszli: Babula Witold, Daniel Kamil, Janocha Jakub, Kruczek Filip, Księżyk Mikołaj, Ludyga Franciszek, Pawełek Maksymilian, Pomazanka Filip, Rubiński Bartosz, Szydłowski Szymon, Topolski Bartłomiej, Wójcicki Nataniel oraz Jaroń Filip. Większość zawodników to uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Zespół srebrnych medalistów trenowany jest przez Dawida Broncla i Hugo Velazqueza.

Warto dodać, że bytomscy piłkarze wodni biorą również udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich - Śląskie 2023. Turniej potrwa do 28 czerwca.

Bytomska łuczniczka wygrała prestiżowe zawody

Może Cię zainteresować:

Bytomska łuczniczka wygrała prestiżowe zawody. Pokonała dwukrotną medalistkę igrzysk paraolimpijskich

Autor: Martyna Urban