Piłsudskiego pięknieje. Kolejna kamienica bez rusztowań

Kwartał ulic Piłsudskiego, Kwietniewskiego i Piekarskiej przeżywa rewitalizacyjny boom. Wykonawca prac odsłonił właśnie jedną z remontowanych kamienic. Efekt jest zachwycający!

Rusztowania zniknęły z elewacji kamienicy przy ul. Piłsudskiego 42. Wcześniej raczej niewielu zwracało na nią uwagę, natomiast dziś przyciąga wzrok żółtą cegłą klinkierową i bogatymi zdobieniami. Prace jeszcze nie dobiegły końca, ale już teraz budynek imponuje swoją urodą.

Piłsudskiego 42 jest jedną z siedmiu remontowanych kamienic w tym kwartale w ramach unijnego projektu rewitalizacji Śródmieścia. Miasto pozyskało na ten cel 15,4 mln zł, a ze swojego budżetu wyłoży 3,9 mln zł. Prace obejmują również kamienice przy ul. Piłsudskiego 38, 40, 42, 44 i 50 oraz Kwietniewskiego 23. Inwestycja powinna zakończyć się w drugim kwartale tego roku. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma Efekt sp. z o.o.

Zakres robót przewiduje odnowienie elewacji, przeprowadzenie termomodernizacji, montaż nowej stolarki okiennej, remont klatek schodowych, wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z dwufunkcyjnego kotła gazowego, a także zagospodarowanie terenów przyległych.

Elewacja Kwietniewskiego

Może Cię zainteresować:

Łał! Elewacja kamienicy przy Kwietniewskiego po renowacji odsłonięta. Robi wrażenie!

Autor: Katarzyna Pachelska

04/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon