Plac zabaw na Karbiu przeszedł modernizację. Ponadto powstała tam ścieżka sensoryczna

W ramach Budżetu Obywatelskiego placu zabaw w Parku im. Marii Konopnickiej został zmodernizowany. Dzięki środkom powstała tam też ścieżka sensoryczna oraz zamontowano tam urządzenia do street workoutu. Prace prowadzone były w ramach projektu „Teraz Karb”.

Mieszkańcy Karbia mogą korzystać już z placu zabaw i ścieżki sensorycznej

Projekt „Teraz Karb”, który realizowany był w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, dobiegł końca. Zadanie wykonywane było w kilku etapach. W pierwszej części zadania w rejonie MDK nr 2 wykonawca wybudował ścieżkę sensoryczną z elementami edukacyjnymi. Pojawiła się tam też zieleń i monitoring.

W kolejnym etapie w Parku im. Marii Konopnickiej zmodernizowany został plac zabaw, na którym stanęło dziewięć nowych urządzeń zabawowych dla dzieci (m.in. zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli), wymieniony został piasek, zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Niesprawne urządzenia z placu zabaw zostały zdemontowane, uszkodzone urządzenia - naprawione, a psi wybieg został ogrodzony.

Ostatnim etapem prac był montaż urządzeń do street-workoutu, które zostały umieszczone przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Popiełuszki. Wykonawca ułożył nawierzchnię poliuretanową, na której zamontował urządzenia do street-workoutu. Teren został oświetlony, stanęły tu ławki i kosze na śmieci.

Zakończone roboty budowlane i zamontowane urządzenia w ramach projektu „Teraz Karb” zostały już odebrane. Dzięki czemu mieszkańcy miasta mogą już z nich korzystać Wszystkie obiekty są ogólnodostępne.

Rosnące ceny spowodowały modyfikacje w projekcie

Przypomnijmy, że na projekt ,,Teraz Karb" zagłosowało 2308 bytomian. Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, zaplanowany zakres projektu trzeba było ograniczyć. Miasto wspólnie z wnioskodawcami zdecydowało się na wprowadzenie zmian, które umożliwiły realizację zadania. W trakcie konsultacji z pomysłodawcami ustalono, że zamiast ogrodu sensorycznego i siłowni zewnętrznej powstaną ścieżka sensoryczna i urządzenia do street-workoutu.

- Realizujemy projekty z Budżetu Obywatelskiego w porozumieniu z pomysłodawcami, dlatego każdą zmianę konsultujemy, omawiamy i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Coraz częściej wpływ na zmiany w projektach mają stale rosnące ceny robót i materiałów budowlanych - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Tak było również w tym przypadku. Po konsultacjach z wnioskodawcami i wprowadzeniu zmian pozyskaliśmy również dodatkowe dofinansowanie, dzięki czemu projekt udało się zrealizować i oddać mieszkańcom - dodaje.

Waskotorowka bytom

Może Cię zainteresować:

Para buch! Bytomska Kolej Wąskotorowa właśnie zainaugurowała sezon

Autor: Arkadiusz Nauka

01/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon