Plac zabaw na Karbiu przeszedł modernizację. Ponadto powstała tam ścieżka sensoryczna

W ramach Budżetu Obywatelskiego placu zabaw w Parku im. Marii Konopnickiej został zmodernizowany. Dzięki środkom powstała tam też ścieżka sensoryczna oraz zamontowano tam urządzenia do street workoutu. Prace prowadzone były w ramach projektu „Teraz Karb”.

Mieszkańcy Karbia mogą korzystać już z placu zabaw i ścieżki sensorycznej

Projekt „Teraz Karb”, który realizowany był w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, dobiegł końca. Zadanie wykonywane było w kilku etapach. W pierwszej części zadania w rejonie MDK nr 2 wykonawca wybudował ścieżkę sensoryczną z elementami edukacyjnymi. Pojawiła się tam też zieleń i monitoring.

W kolejnym etapie w Parku im. Marii Konopnickiej zmodernizowany został plac zabaw, na którym stanęło dziewięć nowych urządzeń zabawowych dla dzieci (m.in. zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli), wymieniony został piasek, zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Niesprawne urządzenia z placu zabaw zostały zdemontowane, uszkodzone urządzenia - naprawione, a psi wybieg został ogrodzony.

Ostatnim etapem prac był montaż urządzeń do street-workoutu, które zostały umieszczone przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Popiełuszki. Wykonawca ułożył nawierzchnię poliuretanową, na której zamontował urządzenia do street-workoutu. Teren został oświetlony, stanęły tu ławki i kosze na śmieci.

Zakończone roboty budowlane i zamontowane urządzenia w ramach projektu „Teraz Karb” zostały już odebrane. Dzięki czemu mieszkańcy miasta mogą już z nich korzystać Wszystkie obiekty są ogólnodostępne.

Rosnące ceny spowodowały modyfikacje w projekcie

Przypomnijmy, że na projekt ,,Teraz Karb" zagłosowało 2308 bytomian. Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, zaplanowany zakres projektu trzeba było ograniczyć. Miasto wspólnie z wnioskodawcami zdecydowało się na wprowadzenie zmian, które umożliwiły realizację zadania. W trakcie konsultacji z pomysłodawcami ustalono, że zamiast ogrodu sensorycznego i siłowni zewnętrznej powstaną ścieżka sensoryczna i urządzenia do street-workoutu.

- Realizujemy projekty z Budżetu Obywatelskiego w porozumieniu z pomysłodawcami, dlatego każdą zmianę konsultujemy, omawiamy i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Coraz częściej wpływ na zmiany w projektach mają stale rosnące ceny robót i materiałów budowlanych - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Tak było również w tym przypadku. Po konsultacjach z wnioskodawcami i wprowadzeniu zmian pozyskaliśmy również dodatkowe dofinansowanie, dzięki czemu projekt udało się zrealizować i oddać mieszkańcom - dodaje.

Waskotorowka bytom

Może Cię zainteresować:

Para buch! Bytomska Kolej Wąskotorowa właśnie zainaugurowała sezon

Autor: Arkadiusz Nauka

01/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa przed kopalnia bobrek

Karb był dzielnicą bez marketów. Teraz będzie mieć trzeci

IV LO przy placu Sikorskiego w Bytomiu

Dla polskiego rządu bytomskie zabytki są nieistotne

Budowa pawilonu handlowego w Górnikach

Małe Górniki mają już Lidla. Będzie tu też Biedronka?

Prace rozbiórkowe na parkingu dawnego Tesco

Dawne Tesco: rozpoczęła się wielka demolka

Skrzyzowanie jagiellonskiej wolskiego

Rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego

Budowa alejki na Szynolu

Miasto rozbuduje istniejące tereny rekreacyjne

Panattoni Park Bytom

Inwestor chce wybudować centrum logistyczne przy Węglowej