Po raz pierwszy w Bytomiu odbędzie się Zimowa Plenerowa Parada. Widowiskowy przejazd w towarzystwie żywych maskotek, Mikołaja i jego pomocników

Kto nie miał okazji spotkać na swojej drodze Mikołaja, już w najbliższy piątek 9 grudnia 2022 r. będzie miał okazję zobaczyć się z nim oraz jego pomocnikami podczas pierwszej w Bytomiu Zimowej Plenerowej Parady. Początek na bytomskim Rynku o godzinie 17.00, skąd parada wyruszy w magiczny, widowiskowy przejazd w towarzystwie żywych maskotek, niezawodnego Mikołaja i jego pomocników.

Pixabay
Mikołaj (zdjęcie ilustracyjne)

Zimowa Plenerowa Parada odbędzie się w piątek 9 grudnia 2022 r. Będzie to pierwsza taka atrakcja w Bytomiu. Początek o godz. 17 na Rynku.

Trasa, która będzie przebiegać przez

  • Rynek,
  • pl. Jana III Sobieskiego,
  • pl. Karin Stanek,

zakończy się Wielkim Finałem pod BECEKiem – gdzie rozbrzmiewać będą świąteczne przeboje w wykonaniu Orkiestry Dętej Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu, którzy wspólnie z mieszkańcami, w towarzystwie bajkowych maskotek oraz sopranistki Gabrieli Silvy i jej gości, niczym Mariah Carey i Wham w jednym, wyśpiewają, że jesteśmy coraz bliżej świąt.

Do wspólnego celebrowania magicznej mocy świąt organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Bytomia oraz gości z Ukrainy.

Ale to nie wszystko, bo tego samego dnia, o godz. 14.45 oraz 15.30 rozpoczną się warsztaty dekorowania pierników oraz bombek choinkowych.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Bytom. Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli.

Partnerami wydarzenia są Lellek Tarnowskie Góry oraz Promed.

Lodowisko w Parku Kachla

Może Cię zainteresować:

Czas ruszać na łyżwy! Plenerowa ślizgawka w Parku Kachla już otwarta

Autor: Urszula Gołkowska

07/12/2022

Choinki pod choinke rmf fm

Może Cię zainteresować:

RMF FM rozda choinki w Bytomiu. Za darmo!

Autor: Redakcja Bytomski

06/12/2022

Obserwatorium

Może Cię zainteresować:

„Fabryka dyrektorów” w Bytomiu, czyli jak robotników zamknięto w szkolnej bursie

Autor: Dariusz Zalega

05/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon